GPA - VC Plzně: Radka si odváží bronz!

V termínu 8.-10.3.2019 se konal v Plzni předposlední celorepublikový turnaj GPA dospělých pod názvem Velká cena města Plzně 2019. Na západ Čech vyrazili z Hamru Vašek Bláha, Jakub Vitvera, Martin Rombald, Radka Šilhavá, Petra Janošová.

10. ročník tohoto turnaje odstartoval tradičně již v pátek kvalifikací, do které zasáhli i hamerští hráči. Senzační bronz (již druhý na celostátním GPA dospělých v této sezóně) zde získala Radka ve smíšené čtyřhře, a navázala tím tak na bronzovou medaili ve dvouhře z GPA dospělých v Praze ve Vinoři na Memoriálu K.Holobradého.

Pátek 8.3.2019 - Kvalifikace

  • Smíšená čtyřhra: Radka Šilhavá - Jakub Mazúr (Badminton FSpS MU Brno)
  • Dvouhry: Jakub Vitvera

Postup do hlavní soutěže si zajistili jak Kuba ve dvouhře, když porazil T. Pohanku (9,13), tak i v mixu Radka s brněnským Jakubem Mazúrem po výhrách nad Kamarytem s Pazderovou (10,5) a Grundem s Valentovou (-17,18,18).

Sobota 9.3.2019 a Neděle 10.3.2019 - Hlavní soutěž

  • Smíšená čtyřhra: Radka Šilhavá - Jakub Mazúr (Badminton FSpS MU Brno), Jakub Vitvera - Petra Janošová
  • Dvouhry: Vašek Bláha, Jakub Vitvera, Martin Rombald, Radka Šilhavá
  • Čtyřhry: Jakub Vitvera - Jonatan Šercl (Sokol Radotín Meteor Praha), Radka Šilhavá - Adéla Chadimová (Badminton FSpS MU Brno), Petra Janošová - Rozálie Bártová (TJ Sokol Polabiny Pardubice)

Radka s Jakubem Mazúrem se nakonec prokousali z kvalifikace až do nedělního semifinále. To když si poradili s dvojicemi Brázda - Chadimová, Voráč - Legátová i nasazenými Valenta - Krocová. V neděli prohráli až proti Kulíškovi s K.Zuzákovou 15:21, 7:21 a skončili třetí.

Výborným výsledkem je též 5.-8. místo Kuby ve dvouhře, stejně jako Radky s Adélou Chadimovou ve čtyřhře. Kuba přidal ještě čtvrtfinálovou účast s Jonatanem Šerclem ve čtyřhře.

Velká gratulace pro Radku k bronzové medaili!

Článek o celorepublikovém turnaji GPA dospělých - Velká cena Plzně 2019 si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz na odkazu: zde.

Medailisté turnaje: zde.

Výsledky turnaje jsou ke zhlédnutí na TS: zde.

DS

Instagram

@hamrpraha


Facebook

Sponzoři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace