GPC dospělých: David stříbrný, Martin s Vaškem třetí!

V sobotu 11.5.2019 se v jedné z univerzitních hal v Liberci Na Bohdalci konal turnaj GPC dospělých. Na turnaji, na kterém převyšovala spíše hráčská kvalita nad kvantitou, se představili i čtyři hamerští badmintonisté Vašek Bláha, David Sklář, Martin Rombald, Kamil Kyzlík. Vzhledem k účasti turnaj rychle i na čtyřech kurtech odsýpal a končil ve skvělém čase (v 15.00 konec turnaje). Naši hráči zde dokázali skončit čtyřikrát na stupních vítězů.

Do mixu zasáhl jen Martin, který však s Bárou Čvančarovou (BK TU v Liberci) vypadl hned v prvním kole, a skončil na 5.-8. místě. Skvěle nám vyšla ale dvouhra, přestože hned tři z našich hráčů vyřadil stejný hráč Šída z domácího oddílu, tak to stačilo na tři medaile. Kamila porazil Šída ve čtvrtfinále (předtím porazil Kamil jasně Haršanyie a skončil na 5.-8. místě), a Vaška v semifinále (Vašek porazil předtím po boji mosteckého Pospíšila). Martin, který přešel přes Hykyše z Mostu, narazil poté v semifinále na Davida. V zápase o postup do finále nakonec zvítězil David ve třech setech 21:16, 14:21, 21:13. "Kat" našich hráčů Šída však úřadoval i ve finále proti Davidovi, který už po velkém úbytku sil (předtím hral tři třísetové zápasy s Filipem Markem z Liberce, Markem Orosem z Mostu a našim Martinem), a nakonec nestačil trpělivému a přesně hrajícímu soupeři těsně ve třech setech 15:21, 21:18, 13:21. Ve čtyřhře se vůbec nedařilo Davidovi s Kamilem, kteří prohráli dobře rozehraný první set a poté i ten druhý s mosteckým párem Hykyš - Pospíšil, a obsadili 5.-8. místo. To Martin s Filipem Markem (BK TU v Liberci) dokázali vybojovat bronz po těsné porážce v semifinále od domácích Nývlta s Haršanyiem.

Medailové umístění hamerských hráčů:

  • Dvouhra mužů

​2. David Sklář

3. Vašek Bláha a Martin Rombald

  • Čtyřhra mužů

3. Martin Rombald / Filip Marek (BK TU v Libreci)

Gratulujeme!

Výsledky turnaje ke stažení: zde.

DS

Instagram

@hamrpraha


Facebook

Sponzoři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace