Kamil Kyzlík na All England Open

Kamil Kyzlík přináší ohlédnutí za svou účastí na "badmintonovém Wimbledonu 2019".

V uplynulém týdnu jsem se jako čárový rozhodčí zúčastnil nejstaršího a nejprestižnějšího turnaje světa, slavného All England Open. Ten je pořádán od roku 1899 a letos proběhl již 109. ročník tohoto turnaje, který byl do roku 1977 považován za neoficiální mistrovství světa. Od roku 1994 se koná pravidelně v Birminghamu v trochu již stařičké aréně s maximální kapacitou 15 800 diváků.

Pro někoho, kdo se pohybuje v zázemí, je na první pohled zřejmé, že se zde vyskytuje velké množství dobrovolníků všech možných činností. Do toho spousta techniků, co zajišťují provoz turnaje. Prostě na chodbách neustále potkáváte spoustu lidí, kteří se podílejí na tom, aby turnaj proběhl bezproblémově a vzorně. Vzhledem ke zkušenostem všech zúčastněných je i práce dobrovolníků, mezi které se "linejudge" počítají, na profesionální úrovni. Někteří pomáhají na tomto turnaji pravidelně již přes 20 let. 

Účast na tomto turnaji byla pro mě velkou poctou a rozhodování dvou finálových zápasů včetně úžasného finále Kento Momota (Japonsko) - Viktor Axelsen (Dánsko) před sedmitisícovým davem bouřících fanoušků různých národností tím nejlepším vyvrcholením báječného týdne. Získal jsem spoustu nových přátelství a kontaktů, které jsou k nezaplacení.

Další mojí zastávkou tentokráte pod hlavičkou BWF budou červnové Evropské hry pořádané v běloruském Minsku.

Článek o turnaji si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz. na odkazu: zde.

Výsledky turnaje: zde.

KK

Instagram

@hamrpraha


Facebook

Sponzoři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace