Mem. Ivana Škáchy: Radka s dvěma bronzy!

O víkendu 6.-7.4.2019 se ve dvou halách Technické univerzity v Liberci - Harcově uskutečnil tradičně poslední pátý celorepublikový turnaj GPA dospělých letošní sezóny - 25. ročník Memoriálu Ivana Škáchy 2019. Letošní ročník se při nižším počtu hráčů hrál bez "klasické" páteční kvalifikace, zato s mezinárodní účastí badmintonistů z Ruska či Německa, a také za účasti dvou hamerských hráčů Jakuba Vitvery a Radky Šilhavé. Ta dosáhla na výborný výsledek, když získala dvě bronzové medaile na závěrečném českém celostátním turnaji.

Radka se umístila na třetím místě ve dvouhře, ve které porazila nejprve zahraniční hráčky Němku Geppert a Rusku Kultchitskaiu ve dvou setech a poté pražskou Klusoňovou z TJ Astry 21:19, 21:14. V neděli se v semifinále turnaje utkala s juniorskou reprezentantkou K. Zuzákovou, které nestačila Radka 12:21, 17:21.

Ve čtyřhře získala Radka s Veronikou Srncovou (Sokol Židlochovice) druhý bronz. Společně vyřadily ruskou dvojici Kultchitkaia - Vyrvich (20,19) i pár z Německa Geppert - Adam (-19,16,16), čímž postoupily do nedělního semifinále. V něm nakonec jasně zvítězily opět české reprezentantky juniorského výběru a pozdější celkové vítězky K. Zuzáková - L. Krpatová 12:21, 8:21.

Radka tak přidala do letošní sbírky z turnajů GPA dospělých třetí a čtvrtý bronz (1. bronz ve dvouhře na Memoriálu K. Holobradého 2018 v Praze ve Vinoři a 2. bronz ve smíšené čtyřhře na Velké ceně Plzně 2019), což je pro ni fantastický výsledek. Moc gratulujeme!

Jakubovi se podařilo postoupit jak v mixu s Terezou Holečkovou (Sokol Radotín Meteor Praha), tak ve čtyřhře s Reném Weinzettlem (BK Arion Praha) do druhého kola po porážkách od nasazených soupeřů Helar - Srncová resp. Holub - J. Hubáček. Ve dvouhře prohrál Jakub s Dostálem po výsledku 21:17, 11:21, 16:21 v prvním kole. V mixu vypadli Radka s Lukášem Franekem (TJ Orlová-Lutyně) smolně proti nasazeným Palán - Němcová 7:21, 21:11, 23:25.

Přehled zápasů Jakuba Vitvery: zde.

Přehled zápasů Radky Šilhavé: zde.

Článek o turnaji GPA dospělých v Liberci - Memoriál Ivana Škáchy 2019 si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz na odkazu: zde.

Medailisté turnaje: zde.

Výsledky turnaje: zde.

DS

Instagram

@hamrpraha


Facebook

Sponzoři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace