OP dospělých: Radka Šilhavá postupuje na MČR 2019!

V novém roce se opět o prvním lednovém víkendu naplno rozeběhly badmintonové turnaje. V sobotu 5.1.2019 náš oddíl (v posledních letech tradičně) pořádal postupový turnaj OP Prahy dospělých 2019, ze kterého se vítězové všech pěti disciplín kvalifikují na MČR jednotlivců 2019 (v termínu 1.-3.2.2019 v Plzni). A to přilákalo do hamerské haly ve Štěrboholech opravdu silnou konkurenci pražských hráčů. Na krajském přeboru se rovněž bojovalo o tituly "Přeborník Prahy", medaile s diplomy a první letošní body do celostátního žebříčku.

Hamr zde reprezentovala početná skupina 11 hráčů s cílem poprat se o postupy na MČR: Vašek Bláha, Jakub Vitvera, David Sklář, Kamil Kyzlík, Honza Macák, Filip Mutl, Adam Brachtl, Radek Janošov, Romana Loskotová, Natálie Dušková, Radka Šilhavá.

A Hamr nebude letos chybět na největším tuzemském turnaji u nás. Radka Šilhavá si vítězstvím ve dvouhře po dvou nevyzpytatelných zápasech ve třech setech nejprve s Hejdrychovou (-14,22,18) a poté ve finále s Vláškovou (15,-11,19) vybojovala titul "Přebornice Prahy 2019" a hlavně stvrdila postup na MČR jednotlivců dospělých 2019, kde si zahraje vůbec poprvé a naváže na své účasti z juniorských MČR U17 a U19 z nedávné doby.

I ostatním hamerských hráčům se však turnaj výsledkově velmi vydařil, leč na další postupy to už nestačilo. Náš oddíl posbíral celkem sedm cenných kovů napříč všema disciplínama.

Radka zkompletovala medailovou sbírku v "párovkách", když získala stříbro ve čtyřhře s Valentýnou Sonnkovou (TJ Astra ZM Praha) a "mixový" bronz s Honzou. Bronzem se může pyšnit také Vašek ve dvouhře, který si poradil se Sedláčkem, pak na tři sety s Davidem, prohrál až v semifinále s nasazeným a pozdějším vítězem Zahrádkou. Zabodovala také Romča, jež si odvezla bronzovou medaili ze dvouhry. Nejprve si poradila s Truchlou, ale pak podlehla ve třech setech Vláškové. A Romča přidala ještě jednu bronzovou medaili ze čtyřhry, kterou vybojovala společně s Naty. Posledním medailovým úspěchem bylo třetí místo Jakuba s Reném Weinzettlem (BK Arion Praha) ve čtyřhře.

Zklamání prožili naše deblové páry ve čtyřhře mužů, jak David s Honzou, tak Kamil s Filipem museli zkousnout velmi trpké a těsné porážky. Malým "velkým" hamerským vítězstvím turnaje bylo vyřazení nasazeného Kurze Filipem, který ho porazil (22:24, 21:18, 21:12) a postaral se o překvapení turnaje.

Gratulace patří všem hamerským hráčům, kteří se dokázali prosadit v nabité konkurenci a získali cenný kov, a zejména pak Radce, jež bude reprezentovat naše klubové barvy na MČR dospělých.

Medailisté turnaje: zde.

Výsledky turnaje jsou ke zhlédnutí na TS: zde.

DS

Instagram

@hamrpraha


Facebook

Sponzoři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace