Pohádka dopsána: Hamr je prvoligový!

Neděle 12.5.2019 byla pro náš oddíl DEN D. Po dohodě obou zainteresovaných klubů byla totiž na programu doplňková kvalifikace mezi Hamrem Praha A (druhým týmem Kvalifikace 1.CL - Západ) a Super Stars Most (sedmým týmem 1.CL - Západ) o postup do 1.CL - Západ. Los DK přiřkl pořadatelství utkání našemu oddílu, a bylo tak jasné, že se budeme moci spolehnout stejně jako v "řádné kvalifikaci" na domácí prostředí hamerské haly v Braníku. "Druhou šanci" využil lépe Hamr, a postoupil tak poprvé ve své desetileté historii do 1.CL - Západ.

Sestava Hamr Praha A pro DK: Václav Bláha, David Sklář, Jakub Vitvera, Jan Vitvera, Jan Macák, Adam Hobzik, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá

Sestava Super Stars Most pro DK: Bedřich Valenta, Ladislav Oros, Jan Port, Tomáš Abraham, Tomáš Pospíšil, Veronika Dobiášová, Martina Krocová

Fotografie z utkání: zde.

Videoohlédnutí za utkáním: zde.

Hamr Praha A  6:2  Super Stars Most

Utkání, ve kterém jsme narozdíl od soupeře měli k dispozici nejsilnější možnou sestavu, začalo v hamerské hale v 17hod. Kuriozitou tohoto důležitého duelu byly všechny zápasy, ač se často rozhodovaly v koncovkách setů, odehrané ve dvou setech.

Ráz utkání určil hned mix, ve kterém "nejistý bod" přinesli Adam s Radkou po výhře nad Valentou s Krocovou. A když v souběžně hraném zápase zvládli zápas v první čtyřhře Kuba s Jendou M. proti Portovi s Orosem, průběžný stav 2:0 nám vlil pořádně optimismus do žil. A další parádní deblový sesterský výkon Radky s Klárou v dalším klíčovém zápase proti Krocové s Dobiášovou přinesl do našeho tábora třetí bod. Ani Honza V. s Adamem nepřipustili ve druhé čtyřhře žádné překvapení a zvítězili nad mladým párem Abraham - Pospíšil. 4:0 a nyní už byl postup hmatatelně blízko. První matchball však soupeř záhy odvrátil, když Vašek v první dvouhře bojoval, co mohl, proti favoritovi Valentovi však neměl sebemenší šanci. Všechny zraky poté směřovaly ke kurtu, kde hrál Honza V. s Orosem. Nervová soustava v té době dostávala pořádně zabrat, nakonec ale Honza proměnil až třetí matchball a postupová radost a euforie mohly propuknout naplno. V "dohrávaných" zápasech Kuba porazil ještě jasně na "trojce" Abrahama a Klára nestačila po pěkném výkonu silnější Dobiášové. Konečný stav 6:2 znamenal pro náš oddíl jedinou věc - historický postup do druhé nejvyšší české soutěže.

foto: Konečný stav utkání 6:2 pro Hamr Praha A

foto: tým rozhodčích pro doplňkovou kvalifikaci

" Jsem nesmírně pyšný a hrdý na to, co tento tým dokázal. Všichni dnes předvedli skvělé výkony a po zásluze se tak můžeme radovat z historického úspěchu. Splnili jsme předsezónní cíl a 1.liga je pro náš oddíl i hráče odměnou, ale i velkou odpovědností a závazkem směrem do budoucna. Velké poděkování míří opět našim fanouškům, které tvořili především rodiče a hráči hamerského oddílu. Atmosféra a kulisa při utkání byla výborná, stejně jako následná společná radost a oslava z hamerského postupu"  dodává (v doplňkové kvalifikaci) nehrající kapitán družstva David Sklář.

Článek na czechbadminton.cz: zde.

Doplňková kvalifikace v sekci: Kvalifikace 1.CL.

Hamr Praha A v doplňkové kvalifikaci 1.CL - Západ: horní řada zleva: Jakub Vitvera, Václav Bláha, Adam Hobzik, Jan Vivera, dolní řada zleva: Jan Macák, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, David Sklář

foto: bezprostřední postupové oslavy

DS

Instagram

@hamrpraha


Facebook

Sponzoři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace