Radotín Cup 2019

O víkendu 13.-14.4.2019 se v Praze ve Sportovní hale v Radotíně na 9 kurtech konal 8. ročník tradičního velkého celostátního turnaje mládeže ve dvouhrách pod názvem Radotín Cup 2019 v 9 věkových kategoriích od U8 po U17, který pořádá oddíl Sokol Radotín Meteor Praha.

Kategorie U8, U9, U10 a U11 se hrály dle pravidel tzv. minibadmintonu na upraveném hřišti (tj. zkrácený kurt se sníženou sítí), kategorie GPD U13, GPD U15 a GPC U17 byly bodovány do celostátního žebříčku ČBaS. V sobotu se konaly "liché" kategorie U9, U11, GPD U13, GPD U15 a také GPC U17 ve čtyřhrách a mixech pod vedením trenéra Davida Skláře, v neděli pak pokračovaly "sudé" kategorie U8, U10, U12, U14 a GPC U17 ve dvouhrách pod trenérským vedením Elišky Haškovcové.

Ve velké míře se zapojili do dvoudenního badmintonového turnaje dětí také naši hráči, jak z hamerského oddílu, tak především z BŠ v Braníku a ve Štěrboholech. Pro mnohé šlo o první setkání se soutěžním badmintonem, kde poměřili svoje dovednosti s ostatními vrstevníky napříč republikou. Navíc herní systém ve skupinách s postupem do vyřazovacího pavouka umožnil každému zahrát si velké množství zápasů, což určitě každý ocenil.

Z Hamru se zúčastnilo přes 30 badmintonistů (někteří v obou hracích dnech turnaje) v kategoriích:

  • U8 - bez účasti 
  • U9 - bez účasti
  • U10 - Martin Franta, Radim Helcl, Adam Robai
  • U11 - Matěj Stojanovský, Tereza Mitášová, Nikita Veselá, Stela Hoznourová, Veronika Berková, Mína Haškovcová, Veronika Krásová
  • U12 - Vojta Strejček, Adéla Nohejlová
  • GPD U13 - Jakub Tomášek, Dan Kozubek, Helena Muchová
  • U14 - Kamil Hashmi, Petr Mrózek, Adam Seifert, Helena Muchová
  • GPD U15 - Filip Knytl, Vojta Strejček, Dan Vaniš, Arnošt Hort, Tomáš Fabián Beran, David Jarolímek, Lukáš Jindra, Dan Motl, Ondra Motl, Martin Soukup, Berta Haškovcová
  • GPC U17 dvouhry - Jan Žižka, Michael Liu, Aneta Karafiátová
  • GPC U17 čtyřhry a mixy - Matěj Slavík, Michael Liu, Aneta Karafiátová

Nejlepšího výsledku dosáhli v sobotu Veronika Berková (3. místo v kategorii U11), Helča Muchová (3. místo v kategorii GPD U13), v neděli pak Vojta Strejček (1. místo v kategorii U12).

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu, pěkné předvedené výkony a medailistům gratulujeme k výborným výsledkům.

Oficiální stránky turnaje: zde.

Turnaj byl po celý víkend živě streamován třemi kamerami: zde.

Medailisté turnaje: zde.

Výsledky turnaje: zde.

DS

Instagram

@hamrpraha


Facebook

Sponzoři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace