Mistři ČR družstev U15 pro rok 2018

Hamerské družstvo U15 přetavilo historicky první účast na MČR v Brně v mistrovský titul pro rok 2018

Stoleté výročí naší republiky oslavil hamerský oddíl po svém a stylově. Historicky první účast na MČR smíšených družstev U15 proměnil Hamr ve zlatý úspěch, když získal mistrovský titul pro rok 2018. O fenomenální počin se zasloužil tým ve složení Pavel Hrubec, Jonáš Hurtík, Adam Srnec, Matěj Slavík, Karolína Hejduková, Klára Šilhavá, Eliška Bílková, který vedla hlavní trenérka SK Hamr Praha Romana Loskotová.

 

O svátečním víkendu 27.-28.10.2018 se sjela republiková elita (8 vítězů oblastí ČR) družstev U15 do Brna-Slatiny, kde se konalo v modro-fialové X Areně MČR smíšených družstev žáků U15 pro rok 2018. V sobotu bylo osm družstev rozlosováno do dvou skupin po čtyřech. Hamr zvládl ve skupině 1 jasně všechna tři utkání (6:1 s BK TU Liberec, 6:1 TJ Jiskra Nejdek, 7:0 s B.O. CHANCE & Ridera Sport team Klimkovice) a skončil v tabulce na prvním místě. V neděli čekal hamerské družstvo U15 druhý celek skupiny 2 – domácí Badminton FSpS MU Brno. Výhra 4:3 nás poslala do vytouženého finále, kde Hamr porazil i nejvýše nasazený Badminton Rychnov na Kněžnou při vysokém skóre 6:1.

Hráči s trenérkou Hamru tak obdrželi pamětní diplomy, zlaté medaile s krásným pohárem, a stali se po zásluze pro rok 2018 mistry České Republiky, když prohráli během 5 utkání pouze 6 zápasů. Bezprostředně po finálovém vítězství v Brně zavládla obrovská radost a euforie, která se přemístila do Sázavy, kam zamířilo zlaté družstvo oslavit titul na oddílové podzimní soustředění.

Během téměř desetileté existence hamerského oddílu se jedná bezesporu o největší úspěch, který nebude lehký v příštích letech zopakovat, a možná se do velké míry docení až později, čeho se podařilo dosáhnout. I proto si jej važme! Gratulujeme a děkujeme!! Děkujeme za to, že tento TÝM napsal v neděli 28.10.2018 novou kapitolu našich dějin – hamerských dějin.

Konečné pořadí

 

1. SK Hamr Praha
2. Badminton Rychnov nad Kněžnou
3. BADMINTON FSpS MU Brno
4. B.O. CHANCE & Ridera Sport team Klimkovice
5. BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou
6. TJ Jiskra Nejdek
7. BK TU Liberec
8. SKB Český Krumlov