1.GPB U19 v Brně: Medaile pro Radku a Kláru Šilhavou

Víkend 29.2.-1.3.2020 patřil celostátnímu turnaji Li-Ning 1.GPB v juniorské kategorii U19, který se uskutečnil v Brně za účasti hamerských badmintonistů Jonáše Hurtíka, Radky Šilhavé, Kláry Šilhavé, Elišky Bílkové, Karolíny Hejdukové.

Pikantní souboj přineslo hned první kolo ve smíšené čtyřhře, v němž se proti sobě postavily obě sestry Radka s Markem Dostálem z Brna proti Kláře s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha). Výhra (16,9) mladší dvojici nakopla a po dalších třech třísetových triumfech až do finále turnaje, kde nakonec podlehli Adam s Klárou domácím „jedničkám“ Reichmanovi se Ševčíkovou 14:21, 19:21 a získaly stříbro. Kája obsadila se svým parťákem Tomášem Paterou (Sokol Radotín Meteor Praha) dělené 5.-8. místo.

Ve dvouhrách dokráčela až do čtvrtfinále Kája, která mimo jiné vyřadila nasazenou Ševčíkovou (-14,19,21), zastavila ji ale další nasazená hráčka Žurková 16:21, 12:21. Mezi osmi nejlepšími páry skončil v soutěži čtyřher i Jonáš s Markem Orosem (Super Stars Most).

Výsledkově se našim nejvíce vydařila dívčí čtyřhra, ve které se oba hamerské páry umístily na stupních vítězů. Zlato si na krk pověsily Radka s Adélou Chadimovou z Brna (Badminton FSpS MU), když dokázaly ve finále pomstít Kláru s Martinou Ševčíkovou (3. místo) díky výhře 22:20, 21:11 s dvojicí Metzová – Žurková.

Gratulujeme Radce a Kláře k medailovým úspěchům!

Zanechte zprávu

sedmnáct + 11 =