1.kolo 2.RL dospělých: Na úvod 2 remízy družstva SK Hamr „B“ na pozadí velkých návratů!

V neděli 2.10.2022 odstartovala prvním kolem dlouhodobá krajská soutěž smíšených družstev dospělých 2.Regionální liga Praha a Střední Čechy 2022-2023, která se v letošní sezóně uskuteční pouze v šestikolové základní části bez play-off. V 2.RL nastupuje letos 6 pražských družstev a 2 středočeské celky z Benátek nad Jizerou a Králova Dvora, jenž je nováčkem soutěže. Za náš klub bude nastupovat v soutěži opět rezervní družstvo SK Hamr Praha B, které obhajuje loňské 4. místo.

Hamerské „B“ družstvo vstoupilo na prahu nadcházejícího ročníku do nové éry. Bez účasti mladých hráčů, zato však s řadou velkých comebacků, zejména v ženské části týmu. Pevnou pětičlennou mužskou kostru hráčů Martin Rombald, Kamil Kyzlík, Petr Klíma, Vašek Vodička, David Sklář rozšířil Filip Mutl, který se opět vrací na kurty po vleklých zdravotních peripetiích. Zcela zbrusu nového složení doznala sestava dámského obsazení. Do týmu se vrací Eliška Haškovcová a Veronika Kyzlíková, a obnovenou premiéru na badmintonových kurtech po návratech z „mateřské“ zažívají i Linda Herčíková a Martina Rombaldová.

Hned v prvním kole se ale našemu družstvu nevyhnuly už tradiční komplikace se skládáním sestavy. Zatímco absence Elišky byla dopředu známá, těsně před úvodním kolem však vypadli z nominace Vašek i Petr. Závažnost situace byla o to horší, že hamerské družstvo čekal navíc kromě cestování do středočeské haly v Benátkách nad Jizerou také náročný program 3 utkání s favorizovanými výběry. V personální nouzi však našemu „béčku“ nezjištně vypomohl člen hamerského prvoligového A-týmu Honza Macák, který tak mohl rozšířit naše řady s ohledem na pozdější začátek soutěže 1. Ligy. Velké díky Honzovi!

Sestava SK Hamr Praha B pro 1. kolo: Kamil Kyzlík, David Sklář, Martin Rombald, Filip Mutl, Jan Macák – Martina Rombaldová, Veronika Kyzlíková, Linda Herčíková.

V prvním měření sil se rozešly týmy SK Hamr Praha B a loňský finalista BK Meteor Praha B smírně při skóre 4:4. O spravedlivé remíze, kdy se průběžné skóre přelévalo na obě strany, rozhodly body Martina a Kamila v singlech a také Davida s Kamilem v deblu, resp. Honzy s Lindou v mixu.

Ve druhém utkání tahalo naše družstvo proti TJ Astře ZM Praha B bohužel za kratší konec. Body „kopírovali“ naši hráči z prvního utkání, a tak bodovali opět Martin a tentokrát na „trojce“ Honza ve dvouhrách a konečný výsledek na těsný rozdíl 3:5 zkorigovali David s Kamilem v deblu.

V posledním utkání proti domácím BK 1973 Benátkám nad Jizerou B náš tým spíše ztratil, nežli získal body při remíze 4:4, i když o dělbě bodů nakonec rozhodovalo závěrečné „záchranné“ (toho dne již třetí) vítězství Davida s Kamilem ve čtyřhře. Předtím byli ještě úspěšní Filip s Martinem ve čtyřhře a také singlisté Honza a Linda, která se postarala o nečekanou senzaci a získala cenný skalp benátecké mladé hráčky Pokorné.

SK Hamr „B“ si tak připsal při těžkém začátku cenné 2 remízy a 1 porážku do průběžné tabulky. Úvodní utkání v letošní sezóně tak předznamenávají mimořádně vyrovnaný ročník, ve kterém se (pevně věříme) bude SK Hamr „B“ moci měřit s každým účastníkem 2.RL.

Základní část 2.RL by měla pro naše družstvo pokračovat druhým kolem v neděli 30.10.2022, kdy změří síly SK Hamr B v Králově Dvoře s domácím týmem BK Králův Dvůr A a s celkem SK Prosek Praha B.

SK Hamr Praha B: rozpis a výsledky utkání, tabulka 2.RL a soupiska týmu

Zanechte zprávu

6 + čtyři =