2.GPB U19: Medaili získali Matěj s Jáchymem i Radka s Klárou

Pod vedením trenéra Vaška Bláhy se vypravila čtveřice juniorských hráčů hamerského oddílu Matěj Volf, Jáchym Brázda, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá do Brna-Slatiny, kde proběhl o víkendu 1.-2.6.2019 celostátní turnaj juniorů 2.GPB U19. V tamní X Areně se našim náramně dařilo.

Radka nejprve potvrdila nasazení ve dvouhře a odvezla si singlové zlato, když už ve druhém kole musela porazit svojí sestru (10,13) a po jasných zápasech svedla až bitvu ve finále s Petruškovou (-13,15,13). Klára zase dosáhla na skvělý bronz ve čtyřhře s Martinou Ševčíkovou z Brna (Badminton FSpS MU), poté co spolu vyřadily nasazené jedničky Chadimová – Foukalová 23:21 ve třetím setu. V semifinále skončily po porážce od Kohoutových, stejně jako v úvodním kole Radka s Marií Studenou (SK Badminton Přerov).

Ani kluci nezůstali pozadu, ve čtyřhře vybojovali Jáchym s Matějem druhé místo, když nestačili jen těsně ve finále páru Morávek – Palán (19,18). Ve smíšené čtyřhře se pak náš pár Matěj – Klára umístil na děleném 5.-8. místě, Radka s Lukášem Franekem (TJ Orlová-Lutyně) dokonce na stříbrné pozici, když obě naše dvojice vyřadili Chlubna s Otáhalovou.

Všem našim úspěšným juniorům gratulujeme!

Zanechte zprávu

osmnáct + jedna =