5.kolo 2.Regionální ligy dospělých: SK Hamr „B“ se dvěma výhrami přiblížil k postupu do Play-Off!

V sobotu 5.2.2022 pokračovala již pátým, tedy předposledním, kolem základní část dlouhodobé krajské soutěže smíšených družstev dospělých 2.Regionální liga Praha a Střední Čechy 2021-2022. Naše družstvo SK Hamr Praha B se poprvé v letošní sezóně představilo na domácím kurtech hamerské haly v Braníku, v níž sehrálo dvě odvetná utkání s astráckými týmy „B“ a „C“.

Ani před tímto kolem se nám bohužel nevyhnuly problémy se skladbou týmové soupisky. Termín pololetních prázdnin, nemoci, zranění a jiné další důvody opět zapříčinily složitou situaci při obsazení zejména ženské části týmu. Opět nám chyběli juniorští hráči, a tak pevné mužské jádro doplnila alespoň jedná hráčka – Romana Loskotová, jež zachránila tým před automatickými skreči obou utkání. Ani někteří ostatní soupeři však neměli zcela zaplněné soupisky, a tak bylo před rozehráním zápasů vše otevřené.

Sestava SK Hamr Praha B pro 5. kolo: Kamil Kyzlík, David Sklář, Václav Vodička, Petr Klíma, Martin Rombald – Romana Loskotová

V úvodním střetnutí jsme se utkali s týmem TJ Astra ZM Praha „C“, který jsme v prvním utkání zdolali 6:2. Vzhledem k situaci v tabulce jsme mysleli i tentokrát jedině na vítězství, přestože jsme nastupovali do utkání po skreči ženské čtyřhry za stavu 0:1. Na soupeřovu stranu poté šly ještě mix, ve kterém prohráli Vašek s Romanou, a dvouhra žen. Naprosto klíčovým zápasem k otočení celého utkání byl pak jediný třísetový zápas – vítězný singl Martina (21:18 ve třetím setu). Toho pak napodobili rychle ve dvouhrách i Petr a Kamil. Naše těsné vítězství 5:3 nakonec zpečetily vítězné debly Davida s Kamilem a Martina s Vaškem. „Povinná“ výhra nám tak dodala do tabulky 3 důležité body a do dalšího mače potřebný klid a sebevědomí.

Ve druhém měření sil nás naopak čekal papírově silnější celek TJ Astra ZM Praha „B“ (první utkání skončilo výsledkem 3:5). Favorit okupující nejvyšší příčky 2.RL však tentokrát postrádal některé své opory, což byla pro nás reálná šance potrápit svého soupeře. Při absenci žen na obou stranách byla čtyřhra žen zrušena, a „rozdělovalo“ se tak jen 7 bodů. Bod na naši stranu připsala Romana ve dvouhře a Martin s Romanou v mixu. Další dva body přidali David s Vaškem v deblu a Vašek na singlu. Soupeř jen korigoval, když nestačil těsně Martin a ani jasně Petr v singlech, resp. Kamil s Petrem ve čtyřhře. Konečné skóre 4:3 tak pro nás bylo nečekaným, ale příjemným skalpem favorizovaného (byť v utkání oslabeného) týmu v domácím prostředí.

Hamerské družstvo zažilo nejúspěšnější kolo letošní sezóny, a dvěma výhrami tak ze sebe rázem setřáslo záchranářské obavy. A ba co víc, výrazným způsobem se přiblížilo k dubnovému Play-Off 2.RL (pro čtyři nejlepší pražská družstva), o které by jej už připravila nyní pouze nepříznivá konstelace několika výsledků. Nicméně před závěrečným kolem má vše ve svých rukou.

Základní část 2.RL by měla pro naše družstvo pokračovat posledním šestým kolem v neděli 20.3.2022, kdy změří síly SK Hamr B v hale na Proseku se třemi týmy Sokol Radotín Meteor Praha C, BK 1973 Benátky nad Jizerou B a SK Prosek Praha D.

SK Hamr Praha B: rozpis a výsledky utkání, tabulka 2.RL a soupiska týmu

Zanechte zprávu

8 − šest =