Adam a Barča skončili s TT ČR v maďarské Pécsi pátí!

Zúžený 12-členný výběr hráčů Talent Teamu ČR U15 včetně tří hamerských badmintonistů Adam Srnce, Kačky Koliášové a Báry Bursové absolvoval na konci listopadu ve sportovním centru v Nymburce přípravný kemp směřovaný k tradičnímu turnaji Nation to Nation kategorie U15 v Pécsi.

Bohužel během krátkého soustředění si zde Kačka těsně před odjezdem smolně poranila v tréninku kotník a do Maďarska tak nemohla odcestovat. Ve výpravě TT ČR tak byli „jen“ dva hamerští hráči Adam Srnec a Barča Bursová.

O průběhu a náplni technického campu v Nymburce se dočtete v článku czechbadminton.cz

Velký mezinárodní turnaj 10 národů Nation to Nation U15 v maďarské Pécsi se konal od pátku 29.11.2019 do neděle 1.12.2019. Velmi mladý český výběr U15 s Adamem a Barčou vedli trenéři Tomáš Krajča a Markéta Osičková. ČR v pětičlenné základní skupině postupně prohrála 4:5 se Srbskem, porazila 5:4 Rumunsko, následně nestačila domácím Maďarům 3:6 a skupinové boje zakončila výhrou 7:2 nad Švýcarskem.

Česká republika tak postoupila do vyřazovacího pavouka skupiny o konečné 5.-8. místo. V něm nejprve skalpovala Skoty při skóre 5:4 a následně porazila i podruhé Rumunsko tentokrát poměrem 6:3. Adam s Barčou tak nakonec pomohli vybojovat českému výběru v silné konkurenci starších soupeřů konečné páté místo na turnaji v jižním Maďarsku.

Gratulujeme celému týmu k zisku 5. místa a děkujeme Adamovi a Barče za reprezentaci ČR na mezinárodním turnaji, který byl zároveň sledovanou akcí směrem k nominaci na mistrovství Evropy U15 ve Francii v roce 2020.

Články z turnaje Nation to Nation U15 v maďarské Pécsi naleznete na czechbadminton.cz: zde a zde.

zdroj: czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

tři × 3 =