AKTUÁLNĚ: Vracíme se opět na badmintonové kurty do haly!

To čekání se zdálo býti až nekonečné. A aby také ne. Vždyť téměř půl roku byly všechny vnitřní sportoviště zavřené a veškeré sportování, tréninky, badmintonové turnaje a akce zakázány (vyjma profesionálních sportovců). Až v posledních dnech se konečně epidemiologická situace v České republice zlepšila na tolik, že dochází k pozvolnému rozvolňování společenského života včetně sportu.

V průběhu měsíce května bylo již možné sportovat za předem definovaných podmínek ve venkovním prostředí. Přestože se pro badminton nejednalo o nikterak ideální podmínky, všichni tuto možnost sportovního rozvolnění po tak dlouhé době uvítali. Vždyť po bezmála šestiměsíčním „půstu“ jsme se opět vrátili k pohybu a sportování, které nám už opravdu chybělo.

V polovině května dostal konečně zelenou už i amatérský a výkonnostní sport, který se tak mohl vrátit zpět do hal. Od 17.5.2021 již tak opět mohou badmintonisté trénovat na badmintonových kurtech ve vnitřních halách za splnění přísných hygienických podmínek. SK Hamr (BŠ v Braníku i ve Štěrboholech a závodní oddíl v Braníku) tak obnovuje tréninkovou činnost v běžných časech za splnění mimo jiné těchto epidemiologických pravidel:

  • dodržení počtu 10 osob na vnitřním sportovišti
  • prostor 15 m2 pro 1 osobu
  • čestné prohlášení o: negativním testu na Covid-19 (PCR test ne starší 7 dní, antigenní test nebo samotest ne starší 72 hodin) nebo potvrzením o ukončeném očkování nebo potvrzením, že spadám do ochranné lhůty 90 dnů po prodělání nemoci Covid-19 (formulář ke stažení ZDE)
  • všichni zaměstnanci a spolupracující osoby (trenéři) v areálech HAMR se pravidelně minimálně 1x týdně testují PCR testy
  • šatny a sprchy jsou dle vládních nařízení stále uzavřeny, doporučuje se příchod na sportoviště již ve sportovním vybavení
  • ve vnitřních prostorech platí ochrana dýchacích cest respirátorem, při sportu není respirátor ani rouška povinná

zdroj: hamrsport.cz

Při pokračující příznivé epidemiologické situaci v ČR je možné další rozvolnění podmínek pro vnitřní sportování od pondělí 24.5.2021. Budeme Vás případně o nových podmínkách informovat na našich webových stránkách.

Nadále zůstávají zakázané veškeré badmintonové akce, turnaje a soutěže.

Pevně však všichni věříme, že se situace bude zlepšovat na tolik dobře, aby se mohly v létě uskutečnit i tradiční akce našeho oddílu – kondiční a herní soustředění nebo Závěrečný turnaj dvouher BŠ a Turnaj rodinných dvojic. No a od září se zase snad už roztočí i turnajový kolotoč…

zdroj: czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

12 − deset =