Austrian U17 Open 2023: 2 bronzové placky pro Adama Srnce a 1 pro Vojtu Strejčka na mezinárodním turnaji v Rakousku!

V rakouském městě Dorbirnu se ve dnech od pátku 5.5.2023 do neděle 7.5.2023 konal další mezinárodní juniorský turnaj Austrian U17 Open 2023, jenž je součástí evropského bodovaného okruhu Badminton Europe Circuit (BEC). Na západ Rakouska cestovala také početná česká výprava i se třemi hamerskými badmintonisty Adamem Srncem, Vojtou Strejčkem a Bárou Bursovou.

Českým, potažmo hamerským juniorům, se turnaj výsledkově velmi vydařil, když si odvezla česká výprava z Rakouska celkem pět medailí a hned ve třech „měli prsty“ i badmintonisté SK Hamr. Skvěle se naši prezentovali zejména v chlapeckém deblu, v němž vybojovali dvě bronzové medaile oba páry Vojta Strejček – Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice) i Adam Srnec – Ole Schroth (Německo). A dalšího významného medailového úspěchu se Adam dočkal také ve smíšené čtyřhře, kde uhrál bronz po boku své spoluhráčky Adély Turoňové (MTAC Praha). Slušného výsledku dosáhla ještě i Barča v singlové soutěži, v níž skončila po čtvrtfinálové účasti na děleném 5.-8. místě.

Děkujeme našim badmintonistům za úspěšnou reprezentaci českého badmintonu na mezinárodní juniorské akci a moc gratulujeme Adamovi s Vojtou k bronzovým cenným kovům!

Článek z turnaje najdete také na stránkách czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

fifteen + čtyři =