Czech Junior International 2022 v Orlové-Lutyni: Klára Šilhavá slaví stříbro, Katka Koliášová získala bronz!

Ve dnech od pátku 18.11.2022 do neděle 20.11.2022 se uskutečnil v Orlové-Lutyni již 26. ročník tradičního Mezinárodního mistrovství ČR juniorů v kategorii U19 pod názvem Czech Junior International Orlová 2022. Tento badmintonový turnaj je každoročně součástí evropského bodovaného okruhu (circuitu) Badminton Europe Circuit (BEC), neboť je zařazený v rámci Junior International Series Tournament.

Změřit síly na mezinárodním poli se silnou evropskou juniorskou konkurencí na tuzemské půdě přijeli do Orlové-Lutyně také badmintonisté našeho klubu. Národní barvy reprezentovalo ve Slezsku na MMJ ČR U19 celkem hned pět hamerských hráčů Jonáš Hurtík, Eliška Bílková, Katka Koliášová, Klára Šilhavá, Bára Bursová pod vedením naší trenérky Romany Loskotové. Mezi umpirovými rozhodčími měl navíc SK Hamr také další zastoupení, a to Veroniku Kyzlíkovou.

Skvělého úspěchu dosáhla Katka Koliášová v tandemu s Kačkou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice) ve čtyřhře dívek, ve které získaly mladé české reprezentantky a párové specialistky bronzové medaile, a navázaly tak na loňský zisk stříbrných cenných kovů. Ještě lépe si však vedla v mixu Klára Šilhavá, jež došla se svým spoluhráčem Adamem Šulcem (SK Prosek Praha) až do finále turnaje. V něm po sympatickém výkonu vzdorovali i silným Japoncům, nakonec si ale český pár na krk pověsil výborné stříbrné medaile. “Já jsem hodně spokojená, předvedli jsme, co v nás je a co máme natrénováno,” chválila si po finále Klára Šilhavá. “Měli strašně kvalitní servis a přesnost na prvních míčích, příjmy od nich ale zase tak nebezpečné nebyly,” doplnil ještě ke hře jediného asijského mixu v turnaji český reprezentant.

Naše hráčky tak přispěly na konto českých medailí (6) hned dvojím medailovým „zářezem“. Na největším juniorském turnaji do 19 let na českém území se mezi nejlepší „osmičku“ probojovali i Barča Bursová ve dvouhře, Jonáš Hurtík s Tomášem Urbancem a Klára Šilhavá s Martinou Ševčíkovou v deblech a také Katka Koliášová s Pavlem Maňáskem v mixu. Všichni skončili v sobotních čtvrtfinálových zápasech.

zdroj: přepis článků z webových stránek czechbadminton.cz

Článek z 1. hracího dne si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz

Článek z 2. hracího dne si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz

Článek z 3. hracího dne si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz

Děkujeme všem našim hráčům za příkladnou reprezentaci českého badmintonu na mezinárodní akci a moc gratulujeme Kláře s Katkou, které se dokázaly prosadit na stupně vítězů.

Zanechte zprávu

13 − dvanáct =