FZ Forza Cup: Adam, Bára a Kačka v týmech Talent Teamu ČR

Ve dnech 7.-9.6.2019 se uskutečnil v Českém Krumlově 34. ročník mezinárodního turnaje smíšených družstev žáků U15 FZ Forza Cup 2019, kterého se zúčastnilo 12 týmů ze 6 evropských zemí (Dánsko, Polsko, Slovinsko, Německo, Slovensko a pořádající ČR). Dvě ze čtyř českých družstev byly tvořeny z hráčů a hráček Talent Teamu ČR. Turnaji předcházel i  přípravný camp pro hráče TT ČR.

Hamerský oddíl měl na tomto turnaji trojnásobné hráčské zastoupení. Ve výběru Talent Teamu ČR „A“ nastoupili Adam Srnec a Kačka Koliášová vedle Václava Simona, Daniela Ickerta, Lucie Krulové, Ivany Treperové pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Součástí Talent Talent Teamu ČR „B“ byla Bára Bursová spolu s Janem Ptáčkem, Vojtěchem Havlíčkem, Ondřejem Šolarem, Gabrielou Trötzmüllerovou, Denisou Valentovou, které vedla trenérka Markéta Osičková.

Herní systém turnaje: tři skupiny po čtyřech družstvech s postupy do k.o. pavouků o 1.-6. místo a 7.-12. místo o konečné umístění, utkání hráno na 5 zápasů (MS, WS, MD, WD, XD). Obě družstva Talent Teamu ČR se umístila ve skupině na 2. místě a postoupila do „horního“ pavouka“. Celkově se TT ČR „A“ s Adamem a Kačkou umístil na šestém místě, TT ČR „B“ s Bárou skončil čtvrtý. V turnaji zvítězil český Badmiton Rychnov nad Kněžnou.

Článek na czechbadminton.cz

Talent Team ČR „A“ navíc absolvoval bezprostředně před turnajem v jeho dějišti pětidenní mezinárodní soustředění s německými a dánskými hráči. Dvou/třífázové tréninky zaměřené na obrannou hru vedli vedle českých i zahraniční trenéři.

Článek na czechbadminton.cz

Všem třem našim hráčům děkujeme za reprezentaci Hamru na mezinárodní akci.

foto: czechbadminton.cz

Kompletní pořadí turnaje FZ Forza Cup 2019 v Českém Krumlově:

 1. Badminton Rychnov nad Kněžnou
 2. Svendborg
 3. Německo
 4. Talent Team ČR „B“
 5. Slovinsko A
 6. Talent Team ČR „A“
 7. BC Racquets Púchov
 8. USK Plesbad Pszczyna
 9. Slovinsko B
 10. SKB Český Krumlov
 11. Badminton Esbjerg
 12. Slovinsko C

Zanechte zprávu

2 × 3 =