GPA dospělých Memoriál Ivana Škáchy v Praze ve Vinoři: Bronz pro Katku Koliášovou, Kláru Šilhavou, Radku Šilhavou!

V termínu 14.-16.4.2023 se uskutečnil poslední letošní celorepublikový turnaj GPA dospělých pod názvem Memoriál Ivana Škáchy 2023, jenž pořádal klub BK TU v Liberci. Tradiční hostitelské město Liberec opět stejně jak vloni nahradila při letošním již 27. ročníku této akce pražská hala ve Vinoři, kam se sjela v půlce dubna česká badmintonová elita včetně i několika hamerských želízek.

Z hamerských badmintonistů nastoupila na tradičním turnaji na severu Prahy početná ekipa Matěj Volf, Jáchym Brázda, Jonáš Hurtík, Honza Macák, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Katka Koliášová. Startovní pole bylo, jak to bývá u těchto „áčkových“ turnajů zvykem, rozděleno na kvalifikanty a přímé účastníky víkendové hlavní soutěže.

Páteční kvalifikace (dvouhra mužů a smíšená čtyřhra) se týkala pouze Katky a Honzy, jenž slavil poloviční úspěch. Zatímco ve dvouhře prohrál finále kvalifikace s veseckým Stejskalem, naopak postup do hlavního K.O pavouka se podařilo vybojovat Jendovi s Natálií Starou (SK Prosek Praha) ve smíšené čtyřhře, které napodobila i Katka s Vojtěchem Havlíčkem (TJ Sokol Polabiny Pardubice). Oba naše páry přešly zdárně přes dva soupeře.

V sobotní hlavní soutěži turnaje zažili naši badmintonisté doslova bronzový turnaj, vždyť hned ve třech případech si pověsili na krk právě tyto cenné kovy. V deblu slavila bronzový výsledek sourozenecká „spolupráce“ Rádi a Kláry a stejné umístění získal tandem Katek Koliášové a Osladilové (TJ Sokol Klimkovice). Úspěšný turnaj podtrhla v soutěži smíšených dvojic Klára se spoluhráčem Adamem Šulcem (SK Prosek Praha), kteří rovněž skončili na třetí příčce.

Moc gratulujeme všem našim medailistkám k bronzovým umístěním na celostátním turnaji dospělých!

Článek o turnaji naleznete také na stránkách na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

4 − 4 =