GPC dospělých v Mostě: Na závěr sezóny senzační bronzové tažení Davida Skláře a Ládi Fuksy, David přidal bronz i ve dvouhře!

V sobotu 18.6.2022 se uskutečnil v Mostě poslední turnaj v letošní sezóně dospělých GPC, který pořádal v tamní sportovní hale SportCenter oddíl Super Stars Most. Na sever Čech se vypravili také tři hamerští badmintonisté Martin Rombald, David Sklář, Ladislav Fuksa, všichni zasáhli do singlové a deblové soutěže.

Při poměrně vysoké účasti byli ve dvouhře David s Martinem mezi nasazenými a na své první soupeře si museli počkat po odehrání 1. kola. V něm bohužel neprošel dál po těsném výsledku Láďa přes Čapka. Ve 2. kole splnili jak David s Králíčkem, tak Martin s Hoškem úlohu favoritů a postoupili do čtvrtfinále turnaje. Martin se střetl s „jedničkou“ Běhounkem, a přestože jako jeden z mála dokázal vzít mladému šikovnému hráči (který nakonec turnaj vyhrál) set, na postup to nestačilo po prohře ve 3 sadách. David naopak porazil Marka Orose 2:0 na sety a postoupil do semifinále. V něm po bezmála hodinovém maratonském boji nakonec David podlehl Šulovi po setech 21:18, 14:21, 14:21, a získal tak bronzovou medaili.

V deblech utvořili dvojici David s Láďou a Martin s Eduardem Kubínem (TJ Chemička Ústí nad Labem). A oba naše páry prošly do 2. kola, když prvně jmenovaní porazili ústecké duo Doleček – Macháček a druzí mostecký tandem Králíček – Straka 2:1 na sety. Hamersko-ústecký pár v dalším kole už neuspěl, když nestačil na mladé nasazené soupeře Hnilica – Patera (13 a 20). David s Láďou naopak sehráli dokonalý part proti nasazenému Portovi s Danem Orosem a po výsledku 22:20, 21:11 zaslouženě postoupili do semifinále. Proti nasazeným „jedničkám“ Běhounek – Valjent pak dokázali dokonce vzít i jako jediní v soutěži první set 21:17, v dalším průběhu zápasu už ale začínali mít navrch mladíci a po výkonu na hranici svých možností naši v dalších setech padli při skóre 11:21, 14:21.

Moc gratulujeme Davidovi a Láďovi k úspěšnému a medailovému zakončení letošní „dospělácké“ sezóny!

Zanechte zprávu

14 + 9 =