GPC dospělých v Táboře: 1., 2. a 3. místo pro Martina Rombalda, David Sklář s Kamilem Kyzlíkem mají stříbro!

V sobotu 7.3.2020 se vypravila trojice hamerských badmintonistů Martin Rombald, Kamil Kyzlík, David Sklář do jižních Čech na turnaj GPC dospělých, který se konal v Táboře. Naši hráči na turnaji dominovali, po kvalitních výkonech bylo nakonec výsledkem pět umístěních na stupních vítězů.

Všechno to skvěle odstartoval už dopoledne v mixu Martin, který hrál tuto disciplínu od nás jako jediný. V konkurenci 5 smíšených dvojic se mu podařilo se svojí spoluhráčkou Terezou Chumchalovou (Badminton Akademie Olomouc) zvítězit ve všech čtyřech utkáních (hrálo se skupinovým systémem každý s každým), a umístit se tak na prvním místě!

Martin pokračoval v dobrých výkonech i v singlu, kde vyřadil po tuhém boji Novotného a poté už snáze i hráče vietnamského původu Dao Anh Tuan. A když si lehce David poradil s Kudláčkem a poté vybojoval těžký zápas s Prokešem (21:19 ve třetím setu), došlo na hamerské semifinále. Po 45 minutách náročné „bitvy“ se nakonec radoval z vítězství Martin, který trpělivější, ale hlavně jistější a přesnější hrou rozhodl náročné „atletické utkání“ plné dlouhých výměn v koncovce třetího setu 21:18. Projevující se únava a nedostatek sil ale dál znemožnily Martinovi pomýšlet na úspěch ve finále, ve kterém zvítězil mladík Dan Dvořák rychle ve dvou setech. Bronz pro Davida a stříbro pro Martina! Kamil si připsal vítězství nad Maršíkem, poté ale nenašel recept na silovou hru Kavana. Dělené 5.-8. místo pro Kamila.

V deblovém pavouku vytvořili  jednu z dvojic dva finalisté dvouhry Martin s Danem Dvořákem (TJ Sokol České Budějovice). Společně dokázali ve třech setech porazit pár Smetana – Dao Anh Tuan, čímž si zajistili bronzovou medaili a postup do semifinále. Tam již čekali David s Kamilem. Ti dokázali nakonec zvrátit vývoj nevyzpytatelného zápasu a zvítězit 2:1 na sety. David s Kamilem obsadil nakonec druhé místo, protože finále opanovala dvojice Prokeš – Novotný.

Výsledky turnaje zde

Zanechte zprávu

deset + 4 =