GPC dospělých: Zlatý hattrick pro Kláru Šilhavou, medaile i pro Radku Š., Jendu M. a Davida S.!

O víkendu 12.-13.9.2020 se uskutečnily hned na šesti místech v České republice „céčkové“ turnaje pro kategorii dospělých a na dva z nich vyrazili i hamerští badmintonisté.

V sobotu 12.9.2020 se v Praze-Záběhlicích na Zahradním Městě konalo GPC dospělých v hale TJ Astry, na kterém se objevila i početná skupina našich hráčů Kamil Kyzlík, David Sklář, Jenda Macák, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Kája Hejduková a také Filip Urban, který debutoval na „dospěláckém“ turnaji. Naopak na 15. ročníku VC Kladna, která se hrála ve stejný den, reprezentoval SK Hamr pouze jediný Martin Rombald.

Na Astře se dařilo zejména dívčí části naší výpravy, byť účast hráček byla na turnaji velmi skromná. V singlovém pavouku 5 hráček došlo na očekávané hamerské finále Klára vs. Kája, které skončilo těsnou výhrou první jmenované 21:19, 19:21, 26:24. Dvě nejvyšší příčky jsme obsadili také v deblu. Ve skupinové soutěži 3 párů každý s každým skončily Kája s Magdou Čermákovou (SK Péřák) druhé a po dvou suverénních výhrách zvítězilo sesterské duo Ráďa – Klára.

Klára zkompletovala zlatou sbírku medailí v mixu s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha), kteří potvrdili, že jsou v úvodu sezóny v parádní formě a k nezastavení. Druhý náš pár Jenda – Ráďa vybojoval bronz, když nestačil v semifinále na nepříjemného Klubala s Johnovou (16,21).

Už v prvním kole se museli se soutěží rozloučit v mužské čtyřhře David s Kamilem, kteří tvrdě narazili na domácího Joudu s Wallerem (14,7). Mužská dvouhra nakonec přinesla ale pro naše barvy ještě jeden cenný kov. To když David přetlačil Krajču i nasazeného Šídu a až v semifinále prohrál s Myšákem (16,15), čím si vybojoval pro sebe 3. místo. Filip zaznamenal cenné první vítězství se Schinkem 21:14, 21:18 a pak si „za odměnu“ zahrál s „dvojkou“ Voráčem (9,16). A nakonec Kamil prohrál v úvodním zápase po těsném průběhu s Červeňem (17,-20,21).

Kompletní výsledky turnaje zde

Martin nastoupil na Kladně pouze do dvouhry jako druhý nasazený hráč turnaje. A v prvním kole vyřadil Jiráska výsledkem 22:20, 22:20. Druhý zápas už Martinovi nevyšel a s Alterou padl 18:21, 13:21. Pro Martina tedy konečné slušné 5.-8. místo.

Kompletní výsledky turnaje zde

Zanechte zprávu

devatenáct − šestnáct =