GPC U19: Na domácím turnaji medailové hody pro Hamr!

V neděli 20.6.2021 se náš oddíl zhostil pořádání juniorského turnaje GPC v kategorii U19, který proběhl na hamerských kurtech v Braníku. Na nich pochopitelně nastoupili i domácí hráči: Matěj Slavík, Filip Urban, Jonáš Hurtík, Adam Srnec, Klára Šilhavá, Kája Hejduková, Eliška Bílková, Bára Králíčková, Aneta Karafiátová, Kačka Koliášová.

Badmintonisté Hamru předvedli skvělé výkony, které je po zásluze vynesly na stupně vítězů. Hned 9 cenných kovů měli na svědomí hráči pořadatelského oddílu.

Tak tedy pěkně popořádku! Nejprve finále v mixu obsadila naše děvčata, Klára Šilhavá s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha) v něm porazili Káju Hejdukovou s Tomášem Paterou (MTAC Praha) 23:21, 21:10. Adam s Klárou na cestě ani jednou nezaváhali, když mimo jiné vyřadili ve čtvrtfinále Jonáše Hurtíka s Eliškou Bílkovou (16, 8) a v semifinále i Kačku Koliášovou s Tomášem Vrbkou (SK Kuklenská Brno) (12, 6). Cenou útěchy byl přesto pro Kačku zisk bronzu!

Čistě hamerské obsazení mělo i finále v singlovém pavouku dívek. Klára Šilhavá v něm zdolala Elišku Bílkovou v poměru 21:9, 21:17. Klára předtím dokázala „pomstít“ Káju, kterou vyřadila Sedláčková, Eliška zase po velkém boji přetlačila ve čtvrtfinále Kačku Koliášovou 22:24, 21:16, 21:12. „Bednu“ urval v singlu i chlapecký zástupce Hamru. Filip Urban si postupně poradil s Kořínkem, Jonášem Hurtíkem (-19, 12, 13), nasazenou „dvojkou“ Běhounkem (18, 19) a v semifinále i s radotínským Hnilicou (16, -19, 17). Heroickou cestu nakonec zakončil finálovou porážkou proti „jedničce“ Paterovi 11:21, 16:21. Takže stříbrná medaile a velké uznání pro Filipa!

Medailové žně pokračovaly ale i v deblech. Zlatý vavřín získal pár Kačka Koliášová – Klára Šilhavá, který prošel bez ztráty setu k 1. místu. Na děvčata navázal i Jonáš Hurtík, který vytvořil tandem s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha). Kluci odstranili vše, co jim stálo v cestě. Poslední medaili uzmul Adam Srnec s Tomášem Paterou (MTAC Praha), jejichž úspěšná spolupráce stačila na bronzový stupínek!

Velká gratulace našim medailistům. Díky nim byl SK Hamr opět pořádně vidět na medailových pozicích!

Zanechte zprávu

deset − šest =