Kralupy Open: Miniton a GPD U13

V sobotu 8.10.2019 proběhl v Kralupech nad Vltavou tradiční otevřený turnaj ve dvouhrách pro děti Kralupy Open, jenž pořádá prosecký oddíl. Dopolední kategorie minibadmintonu U9 (chlapci a dívky dohromady) a U11 se hrála podle platných pravidel minitonu (zmenšený kurt se sníženou sítí), odpolední bodovaná kategorie GPD U13 do žebříčku ČBaS pak podle standardních pravidel badmintonu. 

Zápasy nejmladší kategorie U9 se odehrály ve skupině každý s každým na 2 sety do 15 bodů, kategorie U11 a GPD U13 tzv. švýcarským systémem na 4-5 kol (zápasů) na 2 (v U13 vítězné) sety do 15 bodů.

Turnaj minibadmintonu je určený zejména pro malé naděje a úplné začátečníky, a proto se v Kralupech nad Vltavou představili zejména hráči naší Badmintonové školy ve Štěrboholech. Pro některé tak šlo o úplně první setkání se soutěžním badmintonem. Poznali kouzlo „ostrých“ zápasů, kdy se utkali se stejně starými vrstevníky z jiných oddílů, zažili atmosféru turnajového zápolení a získali nové zkušenosti a zážitky, na které budou moci v budoucnu navázat na podobných akcích.

V pěti kategoriích se kralupského turnaje zúčastnili dvě hamerské naděje z BŠ ve Štěrboholech Lukáš Zlínský a Veronika Veronika Berková, nejlepším výsledkem našich hráčů bylo 1. místo Lukáše Zlínského v kategorii U9. Moc gratulujeme!

Umístění našich hráčů

U9 chlapci a dívky – 5 hráčů/ek

1. Lukáš Zlínský

U13 dívky – 25 hráček

7. Veronika Berková

Zanechte zprávu

3 × 3 =