Kvalifikační GPC dospělých na Hamru: Žádné postupy, ale i 4 medaile pro domácí badmintonisty!

V neděli 29.1.2023 pořádal náš badmintonový klub v hamerské hale v Braníku kvalifikační turnaj GPC dospělých, na kterém si vítězové všech disciplín mohli zajistit postup na nadcházející MČR dospělých 2023 v Českých Budějovicích (termín 3.-5.2.2023). Na turnaji mohli startovat pouze hráči pražské oblasti bez přímého postupu na MČR v daných disciplínách (rozhodující žebříček ČBaS z 19.1.2023).

V domácím prostředí se představili v hojném počtu také hamerští badmintonisté: Martin Rombald, Vašek Bláha, David Sklář, Honza Macák, Jakub Vitvera, Jáchym Brázda, Matěj Volf, Filip Mutl, Láďa Fuksa, Jonáš Hurtík, Dan Vaniš, Eliška Bílková, Linda Herčíková, Míša Hlavatá.

Turnaj byl ve znamení obří účasti v mužském singlu (37 účastníků), 4 hamerských medailí, ale také bohužel žádných postupů na mistrovství ČR od zástupců SK Hamr. Zůstane tak „pouze“ u přímých hamerských postupů ze žebříčkového postavení.

Tři bronzové medaile získali naši hráči v deblech, dvojice Matěj – Jáchym i Honza – Jakub skončili své cesty v semifinále, stejně jako Linda s Míšou. Na stříbrné druhé příčce pak skončila Eliška v singlové soutěži.

Gratulujeme našim hráčům k medailovým umístěním na domácím turnaji!

Zanechte zprávu

3 × 3 =