MČR dospělých v Praze-Štěrboholech 2021: Sestry Šilhavé napsaly senzační příběh s bronzovou tečkou!

Ve dnech 17.-19.9.2021 se v hamerské hale v Praze-Štěrboholech konalo, z důvodu pandemie Covid-19, přeložené badmintonové Mistrovství ČR jednotlivců dospělých 2021, které se mělo původně konat tradičně v únorovém termínu. Největšího tuzemského, a tudíž velmi sledovaného turnaje u nás, se letos zúčastnil rekordní počet hamerských badmintonistů, neboť ten vyslal hned pětici svých zástupců: Jan Macák, Jakub Vitvera, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá a Kačka Koliášová, které vedli trenéři SK Hamr Romana Loskotová a Adam Hobzik. 

Naši nastoupili do těchto disciplín:

  • DŽ: Radka Šilhavá, Klára Šilhavá
  • ČM: Jakub Vitvera – René Weinzettl (BK Arion Praha)
  • ČŽ: Radka Šilhavá – Klára Šilhavá
  • SČ: Jan Macák – Kačka Koliášová, Radka Šilhavá – Václav Palán (SK Prosek Praha), Klára Šilhavá – Adam Šulc (SK Prosek Praha)

Zatímco v minulých letech ještě jeli hamerští hráči spíše získávat především první zkušenosti s největším turnajem v ČR, v letošním roce se už na domácím šampionátu chtěli probít do jeho pokročilejší fáze a promluvit i třeba do bojů o medaile.

V mixu hodně potrápili Honza s Kačkou na tři sety favorizovaného Brázdu s Chadimovou, nakonec se však do dalšího kola nepodívali. Přesto odehráli skvělý zápas, který rozhodly spíše maličkosti a několik nevynucených chyb. Společně však navíc sehráli první ostrý turnaj v tomto složení. To Jakub s Rendou dokázali projít v deblu do čtvrtfinále turnaje, když porazili v koncovce třetího setu 22:20 dvojici Paleček – Karas. A pak už si mohli naplno „užít“ zápas proti momentálně asi nejlepšímu českému páru Ondřej Král – Adam Mendrek, který nakonec celé mistrovství i vyhrál.

Přestože narazili Adam Šulc s Klárou hned v prvním kole v mixu na hlavní favority MČR a nakonec i celkové vítěze z Hradce Králové Jan Hubáček – Michaela Fuchsová, rozhodně se jich nezalekli a jako jediní jim dokázali vzít set. Skvělý výkon i výsledek (-19,16,17) zanechal výborný dojem. Druhý pár Vašek Palán s Radkou jasně porazil na úvod Mirvalda s Königsmarkovou, pak už ale tahal za kratší konec proti páru Beran – Hořínková ve třech setech.

Ve dvouhře skvěle zahrála Klára, která vyřadila nasazenou Dobiášovou po setech 21:16, 18:21, 21:19. Výborně se prezentovala i v dalším zápase proti Nováčkové a moc nechybělo, aby i tuto překážku zdolala. Těsná porážka 27:25, 18:21, 17:21 však vystavila Kláře v turnaji stopku. Radka si střihla po volném losu odvetu proti českokrumlovské Černé, se kterou se utkala neúspěšně na nedávném Benáteckém poháru 2021. A bohužel ani tentokrát na ni nenašla recept a podlehla jí těsně 1:2 na sety (8,-20,18).

Jak se však říká, to nejlepší přišlo až na konec. Sesterský pár Radky a Kláry Šilhavých napsal příběh, ve který snad ani samy před turnajem tajně nedoufaly. Velkým překvapením bylo odklizení nasazeného páru Tereza Kobyláková – Pavlína Krpatová 21:14, 15:21, 21:16. A když porazily R + K následně i dvojici Zelinkovou – Šikalovou 21:19, 18:21, 21:17, mohly se pomalu začít radovat ze společného medailového zisku. Na letošní mistryně ČR Lucie Krpatová – Kateřina Zuzáková to už nestačilo (11,15), hořkost porážky však brzy vystřídala radost z bronzových medailí!

Všem pěti hamerským hráčům děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a věříme, že se zase v takto hojném počtu objeví i na příštím MČR (na přelomu ledna a února 2022). Už samotná účast na této vrcholné tuzemské akci je skvělým počinem. A samozřejmě moc gratulujeme našim děvčatům Radce a Kláře Šilhavým, které získaly bronzovou medaili, a jsou tak vůbec prvními hráčkami v historii hamerského oddílu, které se umístily na dospěláckém MČR na stupních vítězů!

Hamerský oddíl měl na MČR zastoupení také „za kurtem“. Členové a hráči SK Hamr se zapojili do týmu čárových rozhodčích, které měla „na povel“ hamerská trenérka a koordinátorka lajnových rozhodčích Veronika Kyzlíková. Tzv. Line judges rozhodovali všechny zápasy MČR a i díky nim měl turnaj odpovídající úroveň a kvalitu.

Přehled zápasů Jakuba Vitvery: zde

Přehled zápasů Honzy Macáka: zde

Přehled zápasů Radky Šilhavé: zde

Přehled zápasů Kláry Šilhavé: zde

Přehled zápasů Kačky Koliášové: zde

Všechny zápasy MČR byly po celou dobu i letos živě streamovány. Oficiální stream turnaje na youtube kanálu ČBaS: zde

Oficiální fotogalerie turnaje: zde

Články z MČR dospělých 2021 v Praze naleznete také na stránkách czechbadminton.cz:

Článek z 1. a 2. hracího dne (1. a 2. kola a čtvrtfinále) na czechbadminton.cz

Článek z 2. hracího dne (semifinále) na czechbadminton.cz

Článek z 3. hracího dne (finále) na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

1 × 2 =