MČR družstev dorostu U19 v Dobřanech 2021: SK Hamr došel do čtvrtfinále!

Od pátku 5.11. do neděle 7.11.2021 se v západočeských Dobřanech u Plzně konalo mistrovství ČR družstev dorostu v juniorské kategorii U19 2021. Po dvou letech, kdy získalo v roce 2019 naše družstvo v Brně bronzové medaile, se opět SK Hamr Praha U19 představil na domácím šampionátu, tentokrát v tenisové hale v Dobřanech.

Celkem 15 družstev z ČR, která se letos přihlásila na MČR, byla rozlosována do 4 základních skupin po (3)4 týmech. První dva celky ze všech skupin vždy následně postoupily do finálového vyřazovacího pavouka (čtvrtfinále, semifinále, utkání o 3. místo, finále), třetí týmy skupin sehrály utkání o konečné umístění o 9.-12. místo, resp. čtvrté týmy skupin utkání o 13.-15. místo.

SK Hamr Praha U19 byl nalosován do základní skupiny D spolu s týmy TJ Chemička Ústí nad Labem, SKB Český Krumlov a s dalším pražským celkem TJ Astra ZM Praha. Tým z hlavního města hamerské družstvo porazilo těsně poměrem 4:3 a stejným rozdílem 4:3 přehrálo i TJ Chemičku. V závěrečném třetím utkání, které se hrálo v sobotu, si nakonec jasně poradilo i s posledním soupeřem skupiny z Českého Krumlova výsledkem 6:1.

Hamerské družstvo U19 si tak třemi výhrami zajistilo první příčku ve své skupině a postoupilo do finálového K.O. pavouka o medaile. Po odehrání skupin přišlo ve čtvrtfinále na řadu pražské derby mezi SK Hamrem a SK Prosekem, které se rozehrálo v sobotním odpoledni. Bohužel naše družstvo tahalo v utkání za kratší konec provazu a výsledek 2:4 (poslední utkání se již za rozhodnutého stavu nehrálo) rozmetal všechny naděje na další medailový úspěch pro náš tým U19, který se tedy letos umístil děleném 5.-8. místě.

Děkujeme našemu týmu za reprezentaci na MČR, na kterém se bude moci ještě jednou v totožném složení představit i příští rok. Pevně věříme, že se podaří SK Hamru letošní výsledek ještě vylepšit.

Pořadí družstev na 1.-3. místě:

  1. BK TJ Baník Most
  2. TJ Sokol Klimkovice
  3. Badminton FSpS MU

Článek na stránkách czechbadminton.cz zde

SK Hamr Praha U19 na MČR družstev dorostu U19 v Dobřanech 2021 (trenérka Romana Loskotová):

Horní řada zleva: Filip Urban, Adam Srnec, Matěj Slavík, Jonáš Hurtík

Dolní řada zleva: Klára Šilhavá, Karolína Hejduková, Kačka Koliášová, Eliška Bílková

Zanechte zprávu

15 − 13 =