MČR veteránů 2019: Vašek a Kamil jsou vicemistry ČR, Láďa má dva bronzy

O víkendu 8.-9.6.2019 hostila šestikurtová Sportovní hala na Kladně-Rozdělově badmintonové VICTOR Mistrovství ČR jednotlivců veteránů 2019. Domácího šampionátu určeného pro hráče věkem nad 35 let, jehož výsledky sloužily zároveň jako nominace na letošním MS v Polsku 2019 v Katovicích, se zúčastnili tři hamerští badmintonisté Vašek Bláha, Kamil Kyzlík, Láďa Fuksa.

Na turnaji, který pořádal tamní oddíl BaC Kladno, se soutěžilo ve všech 5 klasických disciplínách v kategoriích 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+. Všichni naši hráči startovali ve dvouhrách: Vašek v 35+, Kamil v 40+, Láďa v 50+, ve čtyřhře pak Kamil s Vaškem společně v kategorii 35+ a Láďa v kategorii 50+.

Náš oddíl má pro rok 2019 dva vicemistry ČR ve dvouhrách (v turnaji nasazené jedničky) Vaška a Kamila, a dvojnásobného bronzového medailistu Láďu!

Vašek mezi 4 účastníky porazil nejprve Herouta, ve finále ho pak porazil Neděla (14, 18), čímž získal Vašek stříbro. Kamil vyřadil Haršanyie i Jedzoka, až ve finále nestačil na domácího Skrčeného (10, 14) a obsadil také stříbrnou pozici. Láďa se probojoval do semifinále po výhrách nad Mouai a Krásným, prohra s pozdějším celkovým vítězem Halschem pro něj znamenala bronzovou útěchu.

Ve čtyřhře obsadili Vašek s Kamilem už po porážce v prvním kole proti Skrčenému se Stádníkem dělené 5.-8. místo. Láďa společně s Petrem Komarovským (ABC Brno) skončili v semifinále, kde prohráli s vítěznou dvojicí Halsch – Krais a získali pro sebe bronzové medaile!

Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci hamerského oddílu a gratulujeme k pódiovým umístěním!

Článek na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

čtyři × 5 =