Nominace MS U19 2022: Katka Koliášová si zahraje v říjnu na světovém šampionátu ve španělském Santanderu!

Reprezentační trenér ČR U19 pověřený jejím vedením Peter Mikkelsen odtajnil v září složení reprezentačního výběru České republiky badmintonistů do 19 let, který vyhlíží v termínu 17.-30.10.2022 další velkou badmintonovou událost letošního roku. Po srpnovém ME v srbském Bělehradu čeká tentokrát českou juniorskou reprezentaci na konci října ještě větší výzva v podobě Mistrovství světa juniorů U19 v badmintonu 2022. 

Mezi vybranými badmintonisty a badmintonistkami reprezentace ČR U19, kteří si zahrají na podzimním světovém šampionátu ve španělském Santanderu, figuruje i jedno jméno hamerského klubu. Za národní celek se v sestavě zde představí i česká juniorská reprezentantka do 19 let Katka Koliášová. Národní kouč kategorie U19 nominoval naši zástupkyni v soutěži jednotlivců do čtyřhry s Kateřinou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice) a do smíšené čtyřhry s Davidem Smutným (BK Meteor Praha). V úvodu bude individuální soutěži předcházet také týmová část, ta je však už bez hamerské účasti.

Hamerská hráčka Katka Koliášová tak přidá k letošní srpnové účasti na kontinentálním šampionátu také tu na světové juniorské akci, kde bude hájit barvy České republiky, a reprezentovat tak český badminton v Evropě i ve světě. Moc jí k tomuto velkému kariérnímu úspěchu gratulujeme a přejeme hodně štěstí se „lvíčkem“ na prsou.

Přehled všech hamerských reprezentantů ČR najdete v oddílové sekci Reprezentanti ČR

Zdroj: článek na czechbadmiton.cz

Zanechte zprávu

2 + osm =