Nominace na ME U17 v Litvě odtajněna: Na evropském juniorském šampionátu 2023 si zahraje i hamerská dvojice Vojta Strejček a Adam Srnec!

Reprezentační trenér kategorie do 17 let Michal Turoň odtajnil v těchto dnech seznam jmen hráčů, kteří budou reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím Mistrovství Evropy U17 2023. SK Hamr může mít obrovskou radost, neboť na evropském šampionátu si zahraje dvojice hamerských juniorských badmintonistů.

ME se uskuteční letos v srpnu v Litvě a u této prestižní akce nebudou chybět ani hamerské badmintonové naděje Adam Srnec a Vojta Strejček.

Evropský juniorský mundial konaný v litevském hlavním městě Vilnius tvoří dvě části – soutěž družstev a soutěž jednotlivců. Nejprve se v termínu 4.-8.8.2023 utká český tým s ostatními evropskými zeměmi a poté se ve dnech 8.-12.8.2023 rozehraje i individuální turnaj.

Do soutěže družstev byli nominováni oba hamerští junioři Adam Srnec a Vojta Strejček, kteří se tak přidají k dalším členům reprezentačního výběru U17 tvořeného hráči: Marek Čepela, Michael Havlíček, Nela Fliglová, Karolína Kalkušová, Amélie Maixnerová, Adéla Turoňová.

V soutěži jednotlivců se pak nominace týká párů Adam Srnec – Marek Čepela a Vojta Strejček – Kryštof Klíma ve čtyřhře, resp. Adam Srnec – Adéla Turoňová ve smíšené čtyřhře. Pozici náhradníka pak zaujímá Vojta Strejček v mixu.

České reprezentanty čekají před odjezdem do Litvy dva reprezentačních kempy v plzeňském Národním centru.

Budeme našim hráčům držet palce!

Článek o nominaci naleznete také na stránkách czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

2 + 4 =