Oliver Czech U17 International v Českém Krumlově 2023: Adam Srnec slaví stříbrnou medaili ve čtyřhře!

V termínu od čtvrtka 30.3.2023 do soboty 1.4.2023 se konal v Českém Krumlově mezinárodní juniorský turnaj OLIVER Czech U17 International 2023, který je každoročně součástí evropského bodovaného okruhu Badminton Europe Circuit (BEC). Letošní ročník třídenního tradičního mezinárodního mistrovství ČR do 17 let přivítal v hale ve Chvalšinské ulici velmi kvalitní a nabité startovní pole jak z řad českých juniorů, tak i zahraničních hráčů napříč evropskými státy (např.: z Německa, Anglie či Španělska).

Tradiční vrcholné akce ve věkové kategorii U17 se letos na jihu Čech zúčastnila tříčlenná hamerská skupinka badmintonistů, jmenovitě to byli Adam Srnec, Vojta Strejček, Lucka Tománková. A ekipa Hamru si na mezinárodním poli v domácím prostředí nevedla vůbec špatně. Mezi umpirovými rozhodčími měl navíc náš klub také své zastoupení. Veronika Kyzlíková rozhodovala z umpiru zápasy během všech tří hracích dnů.

Na jedné z největších událostí mládežnického badmintonu na našem území se tuzemským badmintonistům podařilo dosáhnout na výborné výsledky, pod kterými byl podepsán i zástupce hamerského klubu. Na mezinárodním šampionátu v českokrumlovské Chvalšinské hale se velmi zadařilo především Adamovi Srncovi, který se probojoval až do víkendového programu, a ocitl se tak i na stupních vítězů. Adamovi se podařilo promluvit do medailových bojů ve čtyřhře, kterou sehrál po boku Marka Čepely (TJ Astra ZM Praha).

V semifinále se klukům po výborném výkonu povedlo zdolat anglický pár Edward Davey, Sonish Hathi jednoznačně 2:0 a ve frenetické atmosféře nastoupili odhodlaně také do finále. V něm ale čekal ještě daleko silnější pár – navíc druhá zkouška z Britských ostrovů za sebou. David Ng s Jamesem Songem neztratili za celý turnaj ani set, i když třeba pár Kryštof Klíma, Vojtěch Strejček jim v obou sadách hodně znepříjemnil život. Svou bilanci pak právě ve finále potvrdili. Srncovi s Čepelou nesedl hlavně druhý set, kdy už na rozjeté Angličany nestačili. Po prohře 18:21, 9:21 tak získal druhý nasazený pár stříbro z tradičního podniku.

zdroj: články na webu czechbadminton.cz

Adam kromě stříbrné medaile zapsal i další solidní výsledek – čtvrtfinálovou účast a dělené 5.-8. místo ve smíšené čtyřhře s Adélou Turoňovou (MTAC Praha).

Děkujeme všem našim hráčům za reprezentaci SK Hamr, potažmo ČR na evropském turnaji a moc gratulujeme Adamovi k významnému medailovému úspěchu v deblové soutěži!

Fotogalerie

Článek najdete na stránkách czechbadminton.cz zde

Článek najdete na stránkách czechbadminton.cz zde

Článek najdete na stránkách czechbadminton.cz zde

Zanechte zprávu

pět + dvanáct =