Plzeňský Bakalář 2023 = GPB a GPC dospělých: Zlatá dominance Radky a Kláry Šilhavých!

V termínu 29.-30.4.2023 se uskutečnila na našem území dosud ojedinělá akce – spojení dvou turnajů GPB a GPC dospělých do jedné haly během jediného víkendu – pod originálním názvem Plzeňský Bakalář v badmintonu 2023. 1. ročník tohoto dvojturnaje, který se měl původně konat už v prosinci, proběhl v nové devítikurtové Sportovní hale města Plzně v Krašovské ulici. Za Hamr zde nastoupily i dvě badmintonistky Radka Šilhavá a Klára Šilhavá, které zasáhly do posledního celorepublikového turnaje GPB dospělých v letošní sezóně.

Na Plzeňském Bakaláři, turnaji Grand Prix BC, jehož název odvodili organizátoři akce šikovně od vysokoškolského titulu Bc., si mohli účastníci kromě bodů do žebříčků a cenných kovů odnést při splnění určitých podmínek minimální účasti a umístění (viz níže) i právě „bakalářské tituly“ v badmintonu a získat navíc také „Modrý diplom“, resp. „Červený diplom“ tak, jak je tomu běžně i na akademické půdě.

Podmínky k získání Bakalářského titulu v badmintonu:

  • Modrý diplom:
    minimální účast – 3x GPB + 1x GPC, nebo 2x GPB + 2x GPC, nebo 1x GPB + 3x GPC, minimální umístění – 1x medaile na GPB, nebo 2x medaile na GPC
  • Červený diplom:
    minimální účast – 3x GPB + 1x GPC, nebo 2x GPB + 2x GPC, nebo 1x GPB + 3x GPC, minimální umístění – 1x 1. místo na GPB, nebo 2x medaile na GPB, nebo 1x medaile na GPB + 2x medaile na GPC

Hamerské sestry se předvedly na plzeňském turnaji ve skvělém světle, když získaly dohromady 5 medailí (z toho hned čtyři byly zlaté). Naše děvčata dokázala společně ovládnout bez ztráty sady deblovou soutěž a ve finále se ocitly, tentokrát ale každá na jiné straně kurtu, i v singlovém pavouku. Nakonec se radovala z vítězství mladší ze sester Klára po vyrovnaném průběhu 21:15, 18:21, 21:14, na Radku zbylo stříbro. Zlatý hattrick dokončila bez ztráty setu Kláras ve smíšené čtyřhře po boku Michala Morávka (BaC Kladno), zatímco Ráďa v mixu nenastoupila.

Moc gratulujeme Radce i Kláře k mimořádně vydařenému turnaji a především k zisku 5 cenných kovů z celostátního turnaje GPB dospělých v Plzni!

Zanechte zprávu

5 × dva =