Podzimní MČR jendotlivců a družstev mládeže

Majitelé badmintonových mistrovských titulů pro letošní rok 2019 jsou prozatím známi jen v dospělé, veteránské a U11 kategorii (konají se v první polovině roku). Podzim již tradičně vyvrcholí mládežnickými domácími šampionáty v soutěžích jednotlivců i družstev. Hamerští hráči na nich budou obhajovat několik loňských medailí včetně třech zlatých a titulu z MČR družstev U15.

Kategorie U13-U19 mají MČR jednotlivců teprve před sebou a hráči se na něj mohou kvalifikovat dvěma způsoby: buď přímo díky umístění na celostátních žebříčcích, které vycházejí z celoročního získávání bodů na turnajích GP. Jistý postup tak mají hráči na 1.-14. místě v párových disciplínách a ve dvouhrách hráči na 1.-18. místě (kategorie U13 a U15), resp. na 1.-16. místě (kategorie U17 a U19) na žebříčcích ČBaS platných 3 týdny před MČR. Druhá cesta vede z kvalifikačních okresních přeborů (na OP startují jen hráči dané oblasti), na kterých je omezen počet startujících hráčů a postup z nich získají jen vítězové všech pěti disciplín.

Jako první mistrovství ČR proběhne v kategorii U15 v polovině října, následovat budou v U17 na začátku listopadu a v U13 týden před posledním juniorským U19, které se bude konat 10 dnů před Vánoci 2019. Hamerský oddíl uspořádá v hale v Braníku v sobotu 7.12.2019 kvalifikační turnaj OP Prahy v kategorii U19 na MČR v Orlové-Lutyni.

Badmintonová mistrovství proběhnou také v soutěžích smíšených družstev žáků U15 a dorostu U19 (obě v listopadu v Brně-Slatině). Kvalifikačním turnajem na MČR družstev U15 bude 4. kolo: Play-Off krajského přeboru Prahy na konci října, ze kterého postoupí na MČR vítěz pražské oblasti. Za jistých okolností na něm mohou startovat také až další 4 družstva na základě soupisek hráčů lépe postavených na žebříčku ve dvouhře.

Více najdete v Rozpisu soutěžní sezóny 2019 pro kategorie U13-U19.

Sezónu a rok 2019 zakončí o víkendu 14.-15.12.2019 turnaje GPC Přebory Prahy v kategoriích U13 a U17 (v neděli na Hamru v Braníku) a v kategorii U15 (v sobotu na TJ Astře ZM). Ve hře budou medaile, diplomy, poslední body do žebříčků v letošním roce a tituly „Přeborník Prahy“ pro rok 2019.

MČR jednotlivců

MČR U13 – Český Krumlov (7.-8.12.2019)

  • Kvalifikační OP Prahy U13 – Vinoř (sobota 23.11.2019)

 

MČR U15 – Most (12.-13.10.2019)

  • Kvalifikační OP Prahy U15 – TJ Astra ZM (sobota 5.10.2019)

 

MČR U17 – Ostrava/Klimkovice (2.-3.11.2019)

  • Kvalifikační OP Prahy U17 – Vinoř (sobota 19.10.2019)

 

MČR U19 – Orlová-Lutyně (14.-15.12.2019)

  • Kvalifikační OP Prahy U19 – Hamr-Braník (sobota 7.12.2019)

MČR družstev

MČR U15 – Brno-Slatina (9.-10.11.2019)

  • Kvalifikační turnaj – 4. kolo: Play-Off Pražského přeboru – Vinoř (sobota 26.10.2019)

 

MČR U19 – Brno-Slatina (23.-24.11.2019)

  • Kvalifikační turnaj – nehraje se

Zanechte zprávu

11 − 6 =