Sázavské soustředění Hamru 2021!

Na konci srpna se uskutečnilo druhé letní oddílové soustředění. Na červencové kondiční navázalo ve dnech od neděle 22.8.2021 do neděle 29.8.2021 to herní tradičně již v našem druhém domově – na Sázavě. V letošním roce se jej zúčastnil nebývale vysoký počet, neboť sázavská tamní hala ZŠ pojala na čtyři desítky badmintonistů od nejmenších dětí přes juniory až po dospělé hráče našeho oddílu. Týdenní kemp absolvoval rovněž náš téměř kompletní prvoligový tým SK Hamr A, jenž se chystá na svou další sezónu ve druhé nejvyšší soutěži v ČR. 

O dvě výkonnostní skupiny se staral pětičlenný trenérský tým Hamru v čele s šeftrenérkou SK Hamr Romanou Loskotovou, který vedl tréninkové jednotky ve třech blocích. Nápomocen nám byl opět i „bezchybný nahravač“ – stroj pan Hubert Gouda, který nemůže chybět na žádném soustředění. Tréninkový program tvořila dopolední a odpolední fáze, večerní trénink pak byl věnovaný pro sehrávání cvičných zápasů.

Tréninky probíhaly výhradně v hale, ale pro kondiční část i venku v prostředí Sázavského ostrova. Vedle nabírání fyzické kondice a posilování byly tréninky zaměřeny zejména na zlepšení úderové techniky a správného pohybu na kurtu, herní kombinace ve všech disciplínách nebo vedení taktiky během zápasu doplněné o hry a soutěže. Hrály se ale i mimo jiné další doplňkové sporty.

Hravý a zábavný způsob tréninku střídal herní drill na provádění úderů ve vysoké intenzitě a rychlosti zaměřený na rychlostní vytrvalost, výbušnost a dynamiku herního pojetí. Týdenní soustředění zakončily tradiční turnaj v týmech ve dvouhrách i párových disciplínách – tzv. Kulich Cup, v němž si „vítězové“ zajistili pro příští ročník povinnost nosit pokrývku hlavy, a závěrečný táborák s opékáním buřtů.

Sázavské herní soustředění zakončilo dvouměsíční letní přípravu před další částí sezóny a hned příští víkend začínají první podzimní bodované turnaje. Oddílové tréninky SK Hamr startují ve čtvrtek 2.9.2021 ve standardních časech.

Všem našim hráčům přejeme do sezóny na turnajích mnoho úspěchů a chuť se i nadále zlepšovat v tréninkové přípravě.

Fotografie ze sázavského soustředění 2021

Zanechte zprávu

15 − 4 =