Vašek Bláha „Začal s badmintonem“ Shuttle time

V neděli 24.11.2019 se v pražské BADMINTON Aréně Skalka konalo akreditované školení ČBaS pro učitele tělesné výchovy a jiné pedagogické pracovníky na ZŠ a SŠ „Začni s badmintonem“. Jde o vzdělávací program v rámci projektu Shuttle time ve spolupráci s BE a BWF, na kterém získají úspěšní účastníci školení certifikát programu BWF Shuttle Time, učitelé pak i potvrzení o absolvování akreditovaného kurzu Začni s badmintonem. Kurz vedl hamerský trenér a BWF Shuttle time tutor Vašek Bláha, při školení mu asistoval rovněž trenér z hamerských řad David Sklář.

Školení bylo primárně určeno pro učitele mateřských, základních nebo středních škol, kteří by chtěli rozšířit svou výuku tělesné výchovy o základy badmintonu, zúčastnit se však mohli i začínající badmintonoví trenéři. Mezi úspěšnými absolventy kurzu byl mimo jiné i další trenér SK Hamr Aleš Havránek, mezinárodní certifikát Shuttle Time Teacher nyní vlastní i David Sklář.

Průběh a náplň školení zhodnotil hamerský školitel Vašek Bláha:

Školení bylo vedeno dle metodiky BWF Shuttle Time. Po úvodní teoretické části, kde se učitelé seznámili především s výukovými materiály, byly hlavní náplní osmihodinového kurzu především ukázky herních průpravných cvičení, základy úderů u sítě, ve středu kurtu i v zadní části. Závěr byl věnován krátkým ukázkám taktiky dvouhry i čtyřhry. Účastníci měli možnost si vyzkoušet předat získané informace v rámci krátkých ukázkových výstupů, aby si vyzkoušeli, jak budou předávat znalosti svým svěřencům. Dle odezvy se snad školení podařilo a proškolení učitelé budou schopni rozšířit výuku badmintonu i na svých školách.

Zanechte zprávu

11 + šest =