1.GPA U19 v Praze-Vinoři: 6 hamerských medailí na celostátním juniorském turnaji!

V pražské hale ZŠ ve Vinoři se uskutečnil o víkendu 26.-27.2.2022 celorepublikový juniorský turnaj 1.GPA v kategorii U19. Vinořská hala na severu Prahy přivítala tuzemskou juniorskou špičku včetně šesti hamerských badmintonistů Jonáše Hurtíka, Adama Srnce, Filipa Urbana, Kláry Šilhavé, Elišky Bílkové, Kačky Koliášové pod vedením šéftrenérky Hamru Romany Loskotové.

O tom, jak moc byl pro hamerské barvy turnaj konající se o posledním únorovém víkendu úspěšný, výmluvně vypovídá celková medailová bilance 6 cenných kovů. Mezi dívkami výrazně dominovala Klára, která slavila kompletní medailovou sbírku. Zdatně jí ale sekundovala i Eliška se dvěma stříbry a po jedné medaili získali Jonáš s Kačkou. Ve skvělém světle se ale prezentovali i mladíci Adam s Filipem, kteří poměřili své síly v konkurenci české špičky starší věkové kategorie a zaznamenali i dílčí vítězství.

SK Hamr byl vidět především v mixu a pak ve dvouhře a čtyřhře dívek, v každé z těchto disciplín získal náš oddíl po dvou medailích.

Ve smíšené čtyřhře dominovalo pražské spojení. Klára Šilhavá a Adam Šulc (SK Prosek Praha) plnili roli nasazených jedniček, a i když se v této kategorii nedá právě na nasazení příliš ohlížet, zde se žebříčkové postavení potvrdilo. V dramatickém finále zdolali Šilhavá se Šulcem Jonáše Hurtíka a Elišku Bílkovou, když otočili průběh finálového boje a zvítězili po sadách 21:23, 21:12, 21:15.

V dramatickém singlovém pavouku nám pak v medailových bojích zcela „odzbrojila“ naše hráčky badmintonistka celku Super Stars Most Markéta Kohoutová, jež v pohledných a na výsost dramatických nedělních utkáních zdolala nasazenou jedničku Kláru Šilhavou, a posléze i dvojku Elišku Bílkovou, když ukázala pevnější nervy než první dvě nasazené a dvakrát zvládla dramatické koncovky.

Ve čtyřhře juniorek se žádné překvapení nekonalo. Do soutěže vstupovaly v pozici jednoznačných aspirantek na vítězství mezinárodně ostřílené Kateřiny – Koliášová s Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice), a i když lehce zaváhaly hned v prvním kole, ve kterém povolily dvojici Hrdinová – Knaislová zisk sady, nakonec se tímto jenom nastartovaly k vítěznému tažení. V dalším průběhu už dvojice nepovolila soupeřkám zisk jediné sady a došla si po finálové výhře 2:0 nad Martinou Ševčíkovou (Badmintons FSpS MU) a Klárou Šilhavou pro očekávaný triumf.

zdroj: přepis článku na czechbadminton.cz

Moc gratulujeme všem našim hráčům, kteří se umístili na stupních vítězů na juniorském „áčkovém“ turnaji!

Článek o turnaji také na czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

5 × 4 =