4.kolo 2.Regionální ligy dospělých: Oslabený SK Hamr „B“ dosáhl na jednu remízu!

V neděli 16.1.2022 pokračovala čtvrtým kolem dlouhodobá krajská soutěž smíšených družstev dospělých 2.Regionální liga Praha a Střední Čechy 2021-2022, které tak načalo již svou druhou polovinu základní části. Naše družstvo SK Hamr Praha B se stejně jako v úvodním kole soutěže vypravilo do nedaleké pražské tělocvičny na Proseku, kde sehrálo dvě odvetná utkání s domácími proseckými týmy „B“ a „C“.

Jak je už v letošní sezóně zvykem, samotnému turnaji předcházel komplikovaný nominační proces. Bohužel jsme opět z nejrůznějších důvodů museli počítat ztráty a nemohli počítat s téměř polovinou kádru. Silné oslabení týmu znamenala neúčast juniorů Jonáše H., Elišky B., zraněné Káji H., Kačky K. nebo také novopečeného otce Vaška V., kterému gratulujeme k narození prvorozeného potomka Edy. Základ tedy pro toto kolo tvořily pevné opory, a také jediná dívka Barča Králíčková, která nenechala tým ve štychu, a umožnila B-týmu vůbec nastoupit k utkáním.

Sestava SK Hamr Praha B pro 4. kolo: Kamil Kyzlík, David Sklář, Petr Klíma, Martin Rombald – Barbora Králíčková

V prvním utkání jsme se střetli s týmem SK Prosek Praha „C“, se kterým jsme v prvním utkání remízovali 4:4. Z důvodu výše zmíněných absencí jsme byli jednak nuceni skrečovat čtyřhru žen, a jednak byli omezeni směrem k jakýmkoliv taktickým plánům nasazení sestavy. Cesta k potenciálním bodům jasně vedla přes singly, což se také následně potvrdilo a povedlo. David, Martin i Petr své dvouhry zvládli přesvědčivě ve dvou setech. Na stranu soupeře šla naopak dvouhra, ve které prohrála Barča. Jistotu remízy nám přidali Martin s Petrem v nervydrásajícím deblu a díky zvládnuté koncovce ve 3. setu 24:22. Bohužel tím bodový výčet pro naše družstvo skončil. Další dvě vyrovnané „párovky“ (v mixu Kamil s Barčou a v deblu David s Kamilem) zvládli lépe ve třech setech soupeři. Remíza 4:4 je i tak pro nás za dané situace v okleštěné sestavě „malým vítězstvím“, když jsme nedovolili přímému konkurentovi v boji o postup do play-off přeskočit nás v tabulce.

Ve druhém utkání nás čekal lídr 2.RL, a tudíž vysoce favorizovaný celek SK Prosek Praha „B“, kterému jsme v dosavadním průběhu soutěže vzali jako jediní bod, neboť naše první vzájemné měření sil skončilo plichtou 4:4. Tentokrát jsme však vzdorovat nedokázali, když se předzápasové papírové předpoklady naplňovaly od samého začátku. Za naše družstvo bodoval pouze Martin v singlu, na tři sety pak prohrál ve dvouhře Petr. Zbylé zápasy uzmuli naši soupeři ve dvou setech, neuspěli David a Bára ve dvouhrách, v párových disciplínách pak Martin s Kamilem, David s Petrem a v mixu Kamil s Bárou. Až krutý výsledek 1:7 tedy vyzněl jednoznačně pro domácí.

Základní část 2.RL by měla pro naše družstvo pokračovat pátým kolem v sobotu 5.2.2022, kdy změří síly SK Hamr B v domácím prostředí haly v Braníku se dvěma  týmy TJ Astra ZM Praha B a TJ Astra ZM Praha C.

SK Hamr Praha B: rozpis a výsledky utkání, tabulka 2.RL a soupiska týmu

Zanechte zprávu

3 × tři =