1. Liga – Západ: SK Hamr Praha „A“ si 4. místem po základní části zajistil postup do Play-off!

V polovině ledna zakončilo poslední kolo druhé nejvyšší české soutěže smíšených družstev dospělých 1. Liga – Západ v sezóně 2021/2022, která se hraje letos v atraktivním herním formátu a především v systému počítání na 3 vítězné sety do 11 bodů, její základní část. Ve 3. kole podniklo naše družstvo SK Hamr Praha „A“ ke svým utkáním opět poměrně krátký výjezd, neboť pořadatelským místem se stala stejně jako ve 2. kole tělocvična ZŠ v Praze ve Vinoři.

Třetí kolo se uskutečnilo ve vinořské hale v sobotu 15.1.2022 a naše družstvo k němu nastoupilo opět téměř v kompletním složení, neboť chyběl jen Vašek Bláha. Tým tedy tvořily opory sestry Radka a Klára Šilhavé, které doplnili dravci Jáchym Brázda, Matěj Volf, Honza Macák, Jakub Vitvera. Hamerským badmintonistům se herně i bodově zadařilo, když na úvodní porážku dokázalo reagovat těsnou výhrou v klíčovém posledním utkání základní části, a 4. příčka v tabulce tak zajistila Hamru postup do play-off.

SK Prosek Praha „A“  5:2   SK HAMR PRAHA „A“

Do prvního utkání nastoupil náš soupeř a zároveň velký favorit celé soutěže s hráčským deficitem, neboť vedle posily z Polska postrádal další dívku. Dámská čtyřhra šla tedy skrečí automaticky na naši stranu pro Ráďu s Klárou, a stav utkání byl tak ještě před zahájením dalších zápasů 1:0. Další bod „ze hry“ bohužel pro nás přidali už jenom, letos společně skvěle hrající, Jakub s Jendou, kteří v koncovce pátého setu 12:10 přetlačili Vorlíka s Podivínem. Další mužský debl byl v režii šikovných Palána se Šulcem, kteří přehráli Matěje s Jáchymem. Ve čtyřech setech pak padli naši také v párovkách, ve kterých nastoupila zahraniční akvizice Jankowska. V mixu na ni s Palánem nenašli recept Jáchym s Klárou a v singlu ani Ráďa. Za stavu 2:3 přišly na řadu závěrečné mužské dvouhry, které mohly ještě nepříznivé skóre zvrátit a otočit. Jenže jak Kuba s Vorlíkem, tak Jenda se Šulcem celkem jasně své duely prohráli. Porážka 2:5 navíc pro nás znamenala, že jsme bodově vyšli z tohoto utkání naprázdno.

SK HAMR PRAHA „A“  4:3  TJ Sokol Křemže

Druhé utkání bylo při velmi srovnaném středu tabulky do jistém míry klíčovým měřením sil celé sezóny. Při pohledu na sestavu jihočechů bylo zřejmé, že cesta k bodům a celkovému vítězství povede přes duely, ve kterých nefigurují výkonnostně odskočení Beran s Kukačem. Ti potvrdili papírově předpoklady a ovládli hladce jak dvouhry proti Matějovi a Jendovi, tak společně debl proti Matějovi s Jáchymem. Jenže pak jsme zaveleli k útoku my a ve 4 dalších zápasech jsme povolili soupeři pouze jeden set oproti našim 12. Ráďa jasně přehrála ve dvouhře Sklářovou a v deblu pak Ráďa s Klárou porazily snadno Sklářovou a Krejčí. Úlohu favorita splnili ve druhém deblu také Jenda s Kubou proti dvojici Kalbáč – Pirtyák a vítězství uhráli ve 4 setech i Jenda s Klárou nad Kalbáčem s Krejčí. Konečné skóre 4:3 tak nám přineslo do tabulky důležité 2 body, soupeř odcházel pouze s jedním bodem.

Hamerské družstvo si tak zapsalo do konečné tabulky základní části celkem 9 bodů za 4 výhry a 3 porážky, čímž se umístilo na skvělém 4. místě. Tím výrazně předčilo předsezónní očekávání a vyhnulo se i nepříjemným záchranářským starostem. Kromě zajištění ligové příslušnosti pro příští ročník se navíc může SK Hamr Praha „A“ těšit na březnové Play-off 1. Ligy – Západ pro šest nejlepších týmů po základní části, ve kterém se ve čtvrtfinále utká s družstvem TJ Astra ZM Praha „A“ (vzájemné utkání těchto týmů skončilo v základní části hamerským vítězstvím 4:3). V případě postupu by nás čekal v semifinále jeden z favoritů SK Prosek Praha „A“, nebo TJ Slovan Vesec.

Play-off 1. Ligy – Západ pro prvních šest družstev po základní části je na programu o víkendu 19.-20.3.2022 (místo bude určeno později), v sobotu proběhnou čtvrtfinálové a semifinálové boje, v neděli pak utkání o medaile: finále a o 3. místo.

Více o herním formátu a systému 1. Ligy – Západ se můžete dočíst v našem článku: https://www.hamrpraha.cz/article/rozpis-extraligy-a-1-cl-zapad-a-vychod-2021-2022/ a veškeré informace o letošní sezóně (soupiska SK Hamr Praha „A“, program a výsledky našeho družstva, tabulka 1. Ligy – Západ) najdete pak v oddílové sekci na našich webových stránkách: https://www.hamrpraha.cz/dospeli-hamr-a/.

Vše o organizaci 1. Ligy – Západ (utkání, tabulka, týmy, statistiky, předchozí ročníky) naleznete také na stránkách czechbadminton.cz.


Horní řada zleva: Matěj Volf, Jáchym Brázda, Jan Macák, Václav Bláha, Jakub Vitvera

Dolní řada zleva: Radka Šilhavá, Klára Šilhavá

Zanechte zprávu

8 − dva =