1. Liga – Západ: SK Hamr „A“ si ve třetím kole zajistil postup do Final Four!

O víkendu 14.-15.1.2023 vrcholila třetím kolem základní část druhé nejvyšší české soutěži smíšených družstev dospělých 1. Liga – Západ v sezóně 2022/2023, ve které letos úspěšně nastupuje i naše družstvo SK Hamr Praha A. Hamerský celek vycestoval v závěrečném kole ZČ v sobotu 14.1.2023 do Plzně, aby zde sehrál poslední dvě naplánovaná utkání základní části 1. Ligy – Západ.

Družstvo SK Hamr A hájilo před posledním kolem skvělou výchozí pozici (průběžné 2. místo), a živilo tak reálnou naději na postup do play-off pro 4 nejlepší týmy soutěže po základní části. S cílem navázat na výborné předešlé výkony nastoupilo na západě Čech sice bez dvou hráčů Jáchyma Brázdy a Václava Bláhy, avšak plně odhodlané stvrdit postup do finálového turnaje letošního ročníku 1. Ligy – Západ.

Sestava SK Hamr Praha A pro 3. kolo: Jakub Vitvera, Honza Macák, Jonáš Hurtík, Vojtěch Havlíček, Matěj Volf, Simeon Suchý, Klára Šilhavá, Katka Koliášová.

Družstvo SK Hamr Praha A čekala dvě utkání prosti týmům z Plzně a Liberce. Duel nejprve s domácím plzeňským výběrem naši hráči jednoznačně opanovali a při vysoké výhře získali hned čtyři body do tabulky. Druhé střetnutí proti týmu Vesce, které nabídlo velké množství třísetových bitev, skončilo nakonec těsnou porážkou hamerských při zisku jednoho bodu. Bilance 1 výhry a 1 prohry se ziskem 5 bodů vynesla v konečném účtování náš výběr na vytouženou postupovou třetí příčku, čímž tak prodlouží toto umístění našemu prvoligovému družstvu letošní sezónu ještě o dva měsíce.

Výsledky družstva SK Hamr Praha A ve 3. kole:

  • SK HAMR PRAHA A  7:1  BA PLZEŇ B
  • SK HAMR PRAHA A  3:5  TJ SLOVAN VESEC

Družstvo SK Hamr Praha A tak skončilo po velmi vyrovnané základní části na výborném 3. místě, čímž se probojovalo do jarního Final Four o celkové vítězství a účast v Baráži o extraligu (sobota 18.3.2023, pořadatel bude vybrán do 21.2.2023), a zaznamenalo tím zároveň své vůbec nejlepší umístění v prvoligové tabulce po ZČ. Soupeřem hamerského výběru bude v semifinále druhý celek SK Prosek Praha A (vzájemné utkání skončilo remízou 4:4), druhou dvojici pak tvoří suverénní vítěz z Prahy TJ Sokol Radotín A a čtvrtý TJ Slovan Vesec z Liberce.

Více o herním formátu a systému 1. Ligy – Západ se můžete dočíst v našem článku: https://www.hamrpraha.cz/article/herni-system-1-ligy-zapad-2022-2023/ a veškeré informace o letošní sezóně (soupiska SK Hamr Praha A, program a výsledky našeho družstva, tabulka 1. Ligy – Západ) najdete pak v oddílové sekci na našich webových stránkách: https://www.hamrpraha.cz/dospeli-hamr-a/.

Vše o organizaci 1. Ligy – Západ (utkání, tabulka, týmy, statistiky, předchozí ročníky) naleznete také na stránkách czechbadminton.cz.

Zanechte zprávu

fifteen + 4 =