1. Liga – Západ: SK Hamr „A“ ve druhém kole ve dvou pražských derby remízoval a prohrál, i tak je ale blízko postupu do play-off!

O víkendu 10.-11.12.2022 pokračovala druhým kolem druhá nejvyšší česká soutěž smíšených družstev dospělých 1. Liga – Západ v sezóně 2022/2023, ve které letos úspěšně nastupuje i naše družstvo SK Hamr Praha A. Hamerský celek se po prvním domácím kole tentokrát vypravil v neděli 11.12.2022 nedaleko, do jiné městské části Prahy – Letňan, aby odehrál v BB Aréně další dvě naplánovaná utkání základní části 1. Ligy – Západ.

Družstvo SK Hamr A nastoupilo v letňanské hale sice bez dvou hráčů Simeona Suchého a Václava Bláhy, avšak plně odhodlané navázat na skvělé výsledky z úvodního kola, a vytvořit si tak co nejlepší výchozí pozici před závěrem základní části 1. Ligy – Západ.

Sestava SK Hamr Praha A pro 2. kolo: Jakub Vitvera, Honza Macák, Jonáš Hurtík, Vojtěch Havlíček, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Klára Šilhavá, Katka Koliášová.

Družstvo SK Hamr Praha A čekala dvě pražská derby se silnými týmy z hlavního města. Duel nejprve s domácím proseckým výběrem nakonec skončil smírně remízou a spravedlivou dělbou bodů. Druhé střetnutí pro lídrovi a velkému letošnímu aspirantovi z Radotína na vítězství v soutěži skončilo hamerskou porážkou za jeden bod. Bilance 1 remízy a 1 prohry se ziskem 3 bodů i přesto výrazně upevnila našemu celku pozici v horní polovině prvoligové tabulky, ba co víc hamerským nyní patří skvělá průběžná 2. pozice za vedoucím Radotínem. SK Hamr tak má před posledním kolem vše ve svých rukou a živí reálnou naději na postup do play-off, kam se podívají po odehrání tříkolové základní části první čtyři týmy soutěže.

Výsledky družstva SK Hamr Praha A v 2. kole:

  • SK HAMR PRAHA A  4:4  SK PROSEK PRAHA A
  • SK HAMR PRAHA A  2:6  TJ SOKOL RADOTÍN A

Třetí závěrečné kolo základní části 1. Ligy – Západ je na programu o víkendu 14.-15.1.2023, kdy se utká v Plzni naše družstvo se dvěma týmy BA Plzeň B a TJ Slovan Vesec.

Více o herním formátu a systému 1. Ligy – Západ se můžete dočíst v našem článku: https://www.hamrpraha.cz/article/herni-system-1-ligy-zapad-2022-2023/ a veškeré informace o letošní sezóně (soupiska SK Hamr Praha A, program a výsledky našeho družstva, tabulka 1. Ligy – Západ) najdete pak v oddílové sekci na našich webových stránkách: https://www.hamrpraha.cz/dospeli-hamr-a/.

Vše o organizaci 1. Ligy – Západ (utkání, tabulka, týmy, statistiky, předchozí ročníky) naleznete také na stránkách czechbadminton.cz.

Zanechte zprávu

deset + 11 =