1. Liga – Západ: Výborný start v podobě 2 výher a 1 remízy SK Hamru „A“ v prvním kole!

O víkendu 29.-30.10.2022 se opět rozehrála i druhá nejvyšší česká soutěž smíšených družstev dospělých 1. Liga – Západ v sezóně 2022/2023, která doznala letos několika zásadních změn v herním systému soutěže. Stabilní pozici v 1. Lize – Západ si v posledních letech vydobylo i naše družstvo SK Hamr Praha A, které v ní působí nepřetržitě již čtvrtým rokem. Náš oddíl měl navíc tu čest uspořádat v neděli 30.10.2022 úvodní kolo nového ročníku (jako v loňské sezóně) na domácích kurtech hamerské haly v Braníku, a tak mohlo družstvo Hamru využít naplno známého domácího prostředí.

Novinkou pro všechny týmy 1. Ligy – Západ je návrat k systému počítání na 2 vítězné sety do 21 bodů a 8 zápasům v jednom utkání (přidání 3. dvouhry mužů). Úprav doznalo i samotné bodové hodnocení výsledků jednotlivých utkání do prvoligové tabulky. Ambiciózní hamerské „A“ družstvo pro letošní ročník výrazně posílilo a rozšířilo své řady, a mělo by se tak zařadit mezi „štiky“ prvoligového pelotonu. Novými akvizicemi jsou pardubický hráč Vojtěch Havlíček a slovenský junior Simeon Suchý, mezi nováčky lze zařadit i naše mladé juniory Jonáše Hurtíka a Katku Koliášovou. Kostra našeho týmu však zůstala stejná. V prvním kole, ve kterém byl na programu náročný trojboj, nastoupil SK Hamr A téměř v kompletní složení, chyběl pouze Vojta Havlíček.

Sestava SK Hamr Praha A pro 1. kolo: Václav Bláha, Jakub Vitvera, Honza Macák, Jonáš Hurtík, Simeon Suchý, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Klára Šilhavá, Katka Koliášová.

Družstvo SK Hamr Praha A vstoupilo do soutěže výtečně a potvrdilo skvělou formu v úvodu nového soutěžního ročníku. Ten nejprve otevřelo naše družstvo remízou s libereckým BK TU, na kterou navázalo dvěma jasnými výhrami. Ve druhém utkání si v pražském derby poradilo s výběrem TJ Astry výhrou za 3 body a v posledním třetím měření sil dne srazilo jasně Křemži za 4 body. Bilance 2 vysokých výher a 1 remízy se ziskem 9 bodů tak vynesla náš celek na skvělé průběžné 2. místo prvoligové tabulky.

Výsledky družstva SK Hamr Praha A v 1. kole:

  • SK HAMR PRAHA A  4:4  BK TU v Liberci
  • TJ ASTRA ZM PRAHA A  2:6  SK HAMR PRAHA A
  • TJ SOKOL KŘEMŽE  1:7  SK HAMR PRAHA A

Druhé kolo 1. Ligy – Západ je na programu v sobotu 10.12.2022 v pražské Vinoři, kde se utká naše družstvo se dvěma pražskými týmy SK Prosek Praha A a TJ Sokol Radotín A.

Více o herním formátu a systému 1. Ligy – Západ se můžete dočíst v našem článku: https://www.hamrpraha.cz/article/herni-system-1-ligy-zapad-2022-2023/ a veškeré informace o letošní sezóně (soupiska SK Hamr Praha A, program a výsledky našeho družstva, tabulka 1. Ligy – Západ) najdete pak v oddílové sekci na našich webových stránkách: https://www.hamrpraha.cz/dospeli-hamr-a/.

Vše o organizaci 1. Ligy – Západ (utkání, tabulka, týmy, statistiky, předchozí ročníky) naleznete také na stránkách czechbadminton.cz.

Zanechte zprávu

18 + 11 =