1. Liga – Západ: Výtečný SK Hamr Praha „A“ ve 2. kole dvakrát zvítězil a upevnil si pozici v tabulce!

Na konci listopadu pokračovala opět dalším kolem druhá nejvyšší česká soutěž smíšených družstev dospělých 1. Liga – Západ v sezóně 2021/2022, která se hraje letos v atraktivním herním formátu a především v systému počítání na 3 vítězné sety do 11 bodů. Ve 2. kole nečekala naše družstvo SK Hamr Praha „A“ nikterak daleká cesta, neboť pořadatelským místem se stala tentokrát tělocvična ZŠ v Praze ve Vinoři.

Druhé kolo se konalo ve vinořské hale v sobotu 27.11.2021 a naše družstvo k němu mohlo nastoupit stejně jako v úvodním kole v kompletním složení, tzn. dívčí část tvořily stabilní kameny sestry Radka a Klára Šilhavé, mužskou část týmu zajišťovala pětice Vašek Bláha, Jáchym Brázda, Matěj Volf, Honza Macák, Jakub Vitvera. Našim hráčům se dařilo opravdu parádně, když dokázalo porazit oba dva své soupeře, a získalo tak do tabulky velmi cenné 4 body.

SK HAMR PRAHA „A“  5:2  BK TU v Liberci „B“

V prvním utkání na nás čekal liberecký BK TU. Hned v úvodu podali velmi jistý a koncentrovaný výkon Matěj s Jáchymem, kteří si poradili na prvním deblu se soupeři Šída, Marek, a položili dobrý základ pro celé utkání. Soupeř ale kontroval a po mixu, ve kterém Jenda s Klárou nestačili lépe hrajícím Rázl – Nejedlová, byl průběžný stav 1:1. Pak si zase „vzaly slovo“ Ráďa s Klárou, které přinesly druhý bod, když v deblu po stupňujícím výkonu přehrály dvojici Nejedlová, Peruňská. „Správný směr“ nabralo celé utkání po druhém mužském deblu, kde Jenda s Kubou otočili stav z 0:2 na 3:2, a v koncovce 5. setu 11:8 porazili dravé mládí v podání Janouška a Rázla. Prozatimní svítící skóre 3:1 nám dodalo do závěrečných bitev potřebný klid a sebedůvěru. Vašek sice nestačil na jedničce“ mladému Markovi, týmové vítězství však poté nakonec stvrdila Ráďa ve vyrovnaném zápase proti Slovence Peruňské, když Ráďa odvrátila nepříznivě vyvíjející se trend zápasu a nakonec v koncovce 5. setu 11:9 přidala rozhodující čtvrtý bod. V posledním zápase, ve kterém se hrálo „pouze“ o to, zda si soupeř připíše do tabulky bod či nikoliv, Kuba porazil v koncovkách všech setů Janouška a zpečetil hamerské vítězství 5:2 a zisk 2 bodů do tabulky.

SK HAMR PRAHA „A“  4:3  TJ Astra ZM Praha „A“

Ve druhém utkání následoval litý boj v druhém letošním pražském derby, tentokrát proti TJ Astře ZM. Naše družstvo se přidrželo hesla „Vítězná sestava se nemění“ a poslalo do utkání stejnou sestavu. A i začátek byl podobný jako v předešlém utkání. Na úvod nestačili v mixu Jenda s Klárou Fialovi s Kurzovou. Do utkání nás však promptně vrátila Ráďa, která si šla za vítězstvím proti Čermákové. Za stavu 1:1 si pak poradil v singlu Kuba s mladým Čepelou, když úspěch postavil opět na skvěle zvládnutých koncovkách. Soupeř nás však do trháku nepustil a šel hned záhy v mužském deblu za vyrovnáním, Matěj s Jáchymem bohužel tahali za kratší konec proti páru Kurz, Fiala. Průběžné skóre 2:2 tak slibovalo dramatické vyvrcholení. Naše družstvo ale následně zasadilo soupeři klíčový dvojúder, protože v deblu opět výborně zahrály Ráďa s Klárou, které porazily Kurzovou a Čermákovou, a rozhodující 4. bod pak přidali v „nerváku“ Kuba s Jendou v deblu. Ti proti Joudovi s T. Wallerem první dva sety vyhráli, aby následně další dva ztratili, a nakonec naklonili zápas k výhře v 5. setu po výsledku 11:9. V posledním utkání se opět hrálo „jen“ o to, zda si soupeř připíše do tabulky bod nebo ne. V singlu nakonec Vašek herně ztrácel, a Kurz tak dokázal zkorigovat výsledek na konečných 4:3. SK Hamr „A“ si tak i ve druhém utkání dne dokázal připsat vítězství, při kterém dochází k dělbě bodů v poměru – 2 body pro vítěze, 1 bod pro poraženého.

Hamerské družstvo si tak letos prozatím vede velmi dobře, když si po dvou odehraných kolech upevnilo pozici v klidných vodách soutěže a po pěti ze sedmi utkání uzavírá první polovinu tabulky s bilancí 3 výher a 2 porážek na 4. místě se 7 body o skóre před TJ Astrou. Učinilo tak výrazný krůček k naplnění hlavního předsezónního cíle – vyhnout se záchranářským starostem (poslední 8. tým 1.CL – Západ po ZČ bude zařazen do Kvalifikace o 1.CL s vítězi oblastních soutěží, a pakliže z Baráže o extraligu sestoupí do 1. CL – Západ 2 družstva, sehraje družstvo na 7. místě 1.CL – Západ s vítězem Kvalifikace 1.CL utkání o udržení, resp. postup do 1. ligy, pozn. red.). A co víc, SK Hamr Praha „A“ může v posledním kole směle pomýšlet o vyšších cílech a zabojovat dokonce reálně o postup do Play-off 1. Ligy – Západ, kam zamíří prvních 6 celků po základní části.

Závěrečné 3. kolo základní části 1. Ligy – Západ je na programu v novém roce v sobotu 15.1.2022 v Praze na Proseku, kde se utká naše družstvo s týmy SK Prosek Praha a TJ Sokol Křemže.

Více o herním formátu a systému 1. Ligy – Západ se můžete dočíst v našem článku: https://www.hamrpraha.cz/article/rozpis-extraligy-a-1-cl-zapad-a-vychod-2021-2022/ a veškeré informace o letošní sezóně (soupiska SK Hamr Praha „A“, program a výsledky našeho družstva, tabulka 1. Ligy – Západ) najdete pak v oddílové sekci na našich webových stránkách: https://www.hamrpraha.cz/dospeli-hamr-a/.

Vše o organizaci 1. Ligy – Západ (utkání, tabulka, týmy, statistiky, předchozí ročníky) naleznete také na stránkách czechbadminton.cz.


Horní řada zleva: Matěj Volf, Jáchym Brázda, Jan Macák, Václav Bláha, Jakub Vitvera

Dolní řada zleva: Radka Šilhavá, Klára Šilhavá

Zanechte zprávu

16 − 12 =