Adria U17 International 2023 a Adria Youth International 2023: Adam Srnec získal zlato ve čtyřhře na mezinárodním turnaji v Chorvatsku!

V chorvatské Opatiji se ve dnech od pátku 19.5.2023 do neděle 21.5.2023 uskutečnil mezinárodní juniorský turnaj Adria U17 International 2023, jenž je součástí evropského bodovaného okruhu Badminton Europe Circuit (BEC). Z českých hráčů do něj zasáhla i tři hamerská želízka Adam Srnec, Vojta Strejček, Lucka Tománková. Souběžně se zde zároveň hrál i tradiční mládežnický mezinárodní turnaj Adria Youth International 2023 ve věkových kategoriích U9, U11, U13 a U15 a v té nejstarší startoval i jediný hamerský zástupce Šimon Soukup.

Česká výprava s velmi hojnou účastí přes 50 hráčů na obou akcích získala hned několik cenných kovů. A ten nejcennější nesl podpis v deblu i českých juniorů Adama Srnce s Markem Čepelou (TJ Astra ZM Praha), kteří si počínali v této soutěži poměrně suverénně a pražská dvojice po zásluze celý turnaj opanovala.

Hezkého výsledku dosáhli i další deblisté Vojta Strejček s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice), kteří se umístili na velmi slušné 5.-8. pozici.

Gratulujeme Adamovi ke zlaté medaili a k úspěšné reprezentaci českého badmintonu na mezinárodním juniorském poli! Zároveň děkujeme všem našim hráčům za účast a příkladnou reprezentaci hamerského klubu.

Výsledky turnaje Adria U17 International 2023

Výsledky turnaje Adria Youth International 2023

Fotogalerie z turnaje

Článek na czechbadminton.cz najdete zde

Zanechte zprávu

19 − osmnáct =