Slovenia Open 2023: Na mezinárodním turnaji dospělých ve Slovinsku si zahrála Katka Koliášová!

Ve slovinském městě Maribor se ve dnech od středy 17.5.2023 do neděle 21.5.2023 uskutečnil mezinárodní turnaj dospělých I FEEL SLOVENIA YONEX Open 2023, jenž byl zařazený do kategorie International Challenge. Na turnaji evropského elitního okruhu měla početné zastoupení také Česká republika, kterou reprezentovala i hamerská juniorská badmintonistka Katka Koliášová.

Hráčka Hamru startovala v obou párových disciplínách se svými stálými partnery – ve smíšené čtyřhře s Vojtěchem Havlíčkem (TJ Sokol Polabiny Pardubice) a ve čtyřhře s Katkou Osladilovou. A v deblu byly Katky kousek od cenného vítězství a postupu do 2. kola, když podlehly soupeřkám z Indie po těsném průběhu 21:12, 8:21, 21:23. V mixu se Vojtovi s Katkou nepodařilo projít z rozsáhlé a trnité kvalifikace turnaje do hlavní soutěže.

Ačkoliv Kateřiny Osladilová s Koliášovou technicky postupovaly do hlavní soutěže z kvalifikace, nemusely k tomu odehrát ani jeden zápas. „V kvalifikaci jsme měly první nasazený německý pár, který ale postoupil do hlavní soutěže a my tím pádem taky. Tohle štěstí jsme měly i na následující soupeřky,“ vysvětluje Koliášová a přidává klíčové faktory zápasu: “Indky byly v našem věku, takže přijatelný los. Až na kurtu jsme zjistily, že obě hráčky podávají forhendem, na což nejsme vůbec zvyklé a rozehra nám dělala problém. Obě soupeřky hráli jednoduchou hru bez chyb a my nemohly najít cestu, kudy si vydobýt vítězství. My byly lepší v rychlé drajvové hře, soupeřky v přesnosti. Jen těžce jsme získávaly útok a dělaly až moc chyb,“ zhodnotila slovinský mezinárodní turnaj dospělých hamerská hráčka.

zdroj: czechbadminton.cz

Článek o turnaji si můžete přečíst také na stránkách czechbadminton.cz

Děkujeme Katce za reprezentaci klubových barev, ale i České republiky na mezinárodním turnaji kategorie dospělých!

Zanechte zprávu

13 − 7 =