Czech Talent U11 v Českém Krumlově: Výběr Prahy s Lukášem Zlínským skončil na 4. místě!

O víkendu 5.-6.11.2022 se uskutečnil v Českém Krumlově již 17. ročník tradičního celostátního turnaje kategorie U11 Badminton Czech Talent 2022, který pořádá tamní českokrumlovský klub. V sobotu se odehrál za účasti 8 celků turnaj smíšených družstev, v neděli pak následoval turnaj jednotlivců chlapců a dívek.

Za výběr Prahy byl nominován také hamerský hráč Lukáš Zlínský spolu s dalšími členy pražských oddílů – Eliška a Karolína Burešovy, Eliška Smékalová, Petr Oubrecht, Antonín Turoň pod vedením trenérek Anežky Limanovské a Kateřiny Krajčové.

Do turnaje družstev vstoupil výběr Prahy jako čtvrtý nasazený tým, přičemž byly nalosovány 2 čtyřčlenné skupiny. Praha nastoupila ve skupině A společně se družstvy Východní Čechy, Severní Morava a Jižní Čechy A. V prvním utkání zvítězila Praha nad Jižními Čechy 5:1, následovala porážka 2:4 od Východních Čech a na závěr základní skupiny skončilo utkání proti Severní Moravě remízou 3:3.

Praha tedy postoupila ze skupiny do semifinále ze 2. místa a čekal ji vítěz skupiny B Jižní Morava. Po semifinálové porážce 2:4 se nakonec utkaly v zápase o bronz Praha vs. Severní Čechy. Výběr Prahy bohužel na soupeře nestačil a prohrál výsledkem 2:4, čímž se umístil v turnaji na nepopulárním 4. místě.

Výsledky turnaje družstev:

  1. Východní Čechy
  2. Jižní Morava
  3. Severní Čechy
  4. Praha
  5. Severní Morava
  6. Jižní Čechy A
  7. Západní Čechy
  8. Jižní Čechy B

V neděli přišla na řadu i individuální část turnaje ve dvouhrách chlapců a dívek, která se odehrála tzv. švýcarským systémem na 5 kol (zápasů), hrálo se na 2 sety do 11 bodů. V turnaji jednotlivců se podařilo Lukášovi umístit mezi 26 účastníky na velice hezkém 5. místě, což je v republikové konkurenci moc pěkný výsledek.

Děkujeme Lukášovi za reprezentaci hamerského i pražského badmintonu na celostátní akci!

Výsledky turnaje Czech Talent U11 najdete zde

Zanechte zprávu

fifteen + čtyři =