Czech U17 International v České Krumlově: Královna Klára Šilhavá má dva tituly a bronz, Eliška Bílková také bronz!

V termínu od čtvrtka 1.10. do soboty 3.10.2020 se uskutečnil v Českém Krumlově tradiční mezinárodní juniorský turnaj OLIVER Czech U17 International, který byl součástí evropského okruhu Badminton Europe (BE). Turnaj, který se měl původně konat v dubnovém termínu, byl letos z důvodu pandemie Covid-19 odložen na začátek října.

V Českém Krumlově se představila i téměř kompletní reprezentace do 17 let a i přes velké množství odhlášek hráčů ze Slovenska a Německa kvůli zhoršující se situaci související s pandemií rovněž špičkoví junioři dalších čtyř zemí. Česká reprezentace U17 i s hamerskou hráčkou Kačkou Koliášovou zároveň absolvovala na místě předtím i přípravný třídenní kemp. Hamerský oddíl a ČR zde kromě Kačky reprezentovaly také další juniorky Eliška Bílková, Klára Šilhavá, Kája Hejduková pod vedením trenérky Romany Loskotové.

Hamerské hráčky si vedly znamenitě a zanechaly zde silnou stopu. Klára se stala nejúspěšnější hráčkou turnaje, když spolu s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha) vyhrála smíšenou čtyřhru a s Martinou Ševčíkovou z Brna (Badminton FSpS MU) i čtyřhru dívčí. Klára obohatila sbírku ještě o bronz, to když jí plány na zlatý hattrick zhatila v semifinále česká badmintonistka Petra Maixnerová (11,14). Na bronzový stupínek dosáhla v singlu ještě i naše Eliška a uzavřela tak sbírku skvělých 4 hamerských medailí.

„Překvapila jsem samu sebe, s výsledkem jsem velmi spokojená. Jsem ráda, že jsme v mixu narazili jen na polské páry a mohli jsme se s nimi porovnat. Nejtěžší pro mě bylo si po dlouhé pauze zase zvyknout na mezinárodní turnaje“ zhodnotila úspěšný turnaj dvojnásobná šampionka Klára Šilhavá.

Velké díky všem za reprezentaci hamerského oddílu i České republiky na mezinárodním turnaji a velká gratulace míří Kláře s Eliškou k medailovým úspěchům. Jedná se dozajisté o velký úspěch českého, potažmo hamerského badmintonu. Holky jen tak dál!

Více o turnaji a jeho průběhu se dočtete v článcích na svazovém webu:

Turnaj byl živě streamován na Youtube kanálu Czech Badminton

zdroj: czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

1 × tři =