D turnaj v Plzni: Nikola dvakrát na 1. místě

V sobotu 21.9.2019 se konal v Plzni v tělocvičně ZŠ Chválenická tzv. D turnaj, tedy trojnásobné GPD v kategoriích U13, U15 a U17. „Déčkových“ turnajů se zúčastnili z Hamru tři badmintonisté: Nikola Hort a Vašek Stárek v kategorii U13, a Arnošt Hort v kategorii U15. Nikola si odváží ze západu Čech 2 zlaté medaile, Arnošt přidal 1 stříbro.

Turnaj se hrál v každé věkové kategorii na 2 vítězné sety do 15 bodů ve dvouhrách (skupinovým systémem se zápasy o konečné umístění v k.o pavoucích) a s jednou doplňkovou disciplínou (čtyřhra, nebo mix vylučovacím/skupinovým systémem).

Nikola dokázal ve své tříčlenné skupině zvítězit a v pavouku o 1.-8. místo vyřadil ve čtvrtfinále Vaška Stárka (8,1), posléze i Nováka a Matušku všechny ve dvou setech a skončil na prvním místě. Arnošt rovněž ovládl svou skupinu, jenže ve čtvrtfinále jej porazil Bubeník a obsadil stejně jako Vašek 5.-8. místo.

Zatímco v kategorii U17 se hrál mix, v U13 a U15 soutěžili hráči v deblech. Ve skupině čtyř dvojic se umístili Nikola s Jiřím Matuškou (Sokol Radotín Meteor Praha) s bilancí tří výher na prvním místě. Arnošt s Viktorem Bubeníkem (Sokol Radotín Meteor Praha) skončili ve starší kategorii na druhém místě po finálové prohře od páru Novák – Rákosník (4,8).

Velká gratulace!

Zanechte zprávu

jedna × pět =