GPA dospělých v Plzni: Eliška Bílková si senzačně došla pro bronz ve dvouhře!

V termínu 11.-12.12.2021 se konal v Plzni celorepublikový turnaj GPA dospělých pod názvem Velká cena města Plzně 2021, který byl vinou pandemie Covid-19 letos přeložen z jarního termínu až na závěr roku. Na západ Čech vyrazila z Hamru početná hráčská skupina Vašek Bláha, Jan Macák, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Jonáš Hurtík, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Karolína Hejduková, Eliška Bílková.

12. ročník tohoto turnaje neodstartoval, jak je u těchto „áčkových“ turnajů tradicí, pátečním kvalifikačním sýtem, neboť organizátoři „pustili“ nakonec všechny přihlášené automaticky do hlavní soutěže. Nejen na našich 9 hráčů tak čekala rovnou v sobotu úvodní kola pavouků hlavní části turnaje.

Velkým překvapením turnaje, k naší radosti na hamerský účet, byla nečekaná bronzová medaile Elišky ve dvouhře. Ta si tak připsala po výhrách nad Dvořákovou (5,8), nasazenou Líbalovou (12,10) a také v napínavém zápase proti klubové spoluhráčce Radce 21:13, 18:21, 21:11 dosud největší úspěch na „dospěláckém“ turnaji. Eliška nakonec podlehla v semifinále celkové vítězce a české juniorské reprezentantce Lucii Krulové 9:21, 10:21. Radka obsadila dělené 5.-8. místo. Ostatním našim hráčům se nepodařilo projít do závěrečných bojů, když hamerským maximem byly postupy do 2. kola.

Velká gratulace Elišce k singlové bronzové medaili!

Zanechte zprávu

devatenáct − 4 =