GPA dospělých v Praze ve Vinoři – Memoriál K. Holobradého 2021: Radka Šilhavá bronzová ve dvouhře!

V termínu 8.-10.10.2021 se uskutečnil v pražské hale ve Vinoři druhý letošní celostátní turnaj GPA dospělých hraný tradičně pod názvem PSN Memoriál Konstantina Holobradého 2021. Z našeho oddílu zasáhla do turnaje početná skupina hráčů: Vašek Bláha, Jakub Vitvera, Jonáš Hurtík, David Sklář, Matěj Volf, Jáchym Brázda, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Karolína Hejduková, Kačka Koliášová.

Startovní listina hráčů byla vcelku našlapaná, a tak naše některé hráče odsunula už do páteční kvalifikace. Pokud tedy chtěli naši pomýšlet na účast v sobotní hlavní soutěži, museli se nejdřív vypořádat s nevyzpytatelnými kvalifikačními boji.

Kvalifikace

Brány hlavní soutěže republikového turnaje zůstaly bohužel pro hamerské kvalifikanty zavřené. V prvním kole kvalifikace skončili v mixu nasazení Jakub s Terkou Holečkovou (Sokol Radotín Meteor Praha) i Jonáš s Kačkou. Kája hrající po boku Tomáše Patery (MTAC Praha) nestačila ve finále na dvojici Kukač – Zimmerová ve 3 setech. V singlech byla situace obdobná, Jonáš podlehl Rázlovi a Matěj nasazenému Šídovi na 3 sety. Následné finálové porážky Davida s Nejedlým, Jakuba s Markem Dostálem (oba 1:2 na sety) a Jáchyma s Maňáskem připravily naše hráče o možný postup do hlavního K.O. pavouka. A nakonec poslední neúspěšný pokus zaznamenal Jonáš s Martinem Červeňem (BK Arion Praha) v deblu, když kluci sice prošli přes 1. kolo, v zápase o všechno však prohráli s „dvojkami“ Valenta – Vorlík.

Hlavní soutěž

Hlavní fáze turnaje se tak týkala již pouze hamerských hráčů s přímou účastí. Za zmínku stojí možná až nečekané vítězství Kláry nad nasazenou „dvojkou“ Kateřinou Zuzákovou z Benátek n. J. 21:17, 15:21, 21:12, Klára poté vypadla s českou juniorskou reprezentantkou Petrou Maixnerovou. Radka se probila mezi nejlepší „čtyřku“ turnaje, když porazila přesvědčivě Kohoutovou i Foukalovou a v semifinále prohrála právě s přemožitelkou Kláry (22,12).

Radka tak vybojovala velmi cennou bronzovou medaili z celorepublikového turnaje, ke které jí moc gratulujeme!

Článek z turnaje najdete také na stránkách czechbadminton.cz

Turnaj byl ze dvou kurtů oficiálně streamován na youtube: zde

Zanechte zprávu

15 − dvanáct =