GPA dospělých v Praze ve Vinoři – Memoriál K. Holobradého 2022: Radka Šilhavá si došla pro bronz ve dvouhře!

V termínu 7.-9.10.2022 proběhl v pražské hale ve Vinoři druhý letošní celostátní turnaj GPA dospělých hraný tradičně pod názvem YONEX Memoriál Konstantina Holobradého 2022. Z našeho oddílu zasáhla do turnaje početná skupina hráčů: Jakub Vitvera, Jonáš Hurtík, Honza Macák, Jáchym Brázda, Radka Šilhavá, Klára Šilhavá, Eliška Bílková, Katka Koliášová.

Pokud však chtěli někteří naši badmintonisté pomýšlet na účast v sobotní hlavní soutěži, museli se nejdřív vypořádat s nevyzpytatelnými kvalifikačními boji, které se konaly tradičně již v pátek.

Kvalifikace

Honza se prodral přes Benírškeho a Janouška až do kvalifikačního finále, ve kterém však prohrál s nasazeným Hrazdírou 0:2 na sety. Mixové páry Honza – Natálie Stará (SK Prosek Praha) a Katka – Pavel Maňásek (Badminton Rychnov nad Kněžnou) neuspěly již v prvním kole. Brány hlavní soutěže republikového turnaje tak zůstaly bohužel pro hamerské kvalifikanty zavřené.

Hlavní soutěž

Hlavní fáze turnaje se tak týkala již pouze hamerských hráčů s přímou účastí. Do 2. kola se podařilo postoupit oběma mužským deblům Honza – Jakub a Jonáš – Jáchym, naopak hned na začátku cesty skončily Radka – Klára a Katka s Katkou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice). Po volných losech nepostoupili ze 2. kola dál mixové dvojice Radka – Václav Palán (SK Prosek Praha) a Klára – Adam Šulc (SK Prosek Praha). Jonáš s Eliškou naopak přes první soupeře postoupili, ale skončili nakonec taktéž v osmifinále turnaje. Nejúspěšnější disciplínou se tak stala dámská dvouhra, v níž Klára obsadila 5.-8. místo, když ve čtvrtfinále padla s nasazenou Líbalovou z Vesce, a Radka dokonce vybojovala bronzovou medaili za účast v semifinále, ve kterém ji porazila mostecká „jednička“ Dobiášová ve 2 setech.

Radka tak vybojovala velmi cennou bronzovou medaili z celorepublikového turnaje, ke které jí moc gratulujeme!

Turnaj byl živě streamován na odkazu zde

Článek z turnaje najdete také na stránkách czechbadminton.cz

Zanechte zprávu

7 + thirteen =