GPA dospělých Velká cena města Plzně 2023: Radka a Klára Šilhavé slaví stříbro ve čtyřhře, Klára přidala i bronz v mixu!

Ve dnech 10.-12.3.2023 proběhl v Plzni v novém prostředí haly v Krašovské ulici již 14. ročník celorepublikového turnaje GPA dospělých pod tradičním názvem Velká cena města Plzně 2023. Do západočeské metropole zamířila z Hamru dvojice Radka Šilhavá a Klára Šilhavá.

Tradiční páteční kvalifikace turnaje byla vzhledem k účasti zrušena, a začínalo se tak v sobotu zápasy hlavní soutěže všech disciplín.

Výborného výsledku dosáhly Ráďa s Klárou v deblové soutěži, v níž došly přesvědčivě po třech výhrách bez ztráty setu až do nedělního finále. V něm podlehlo hamerské duo nejvýše nasazeným soupeřkám L. Krpatová – Zuzáková po výsledku 11:21, 13:21 a skončilo druhé.

Druhý výrazný úspěch se dostavil ve smíšené čtyřhře zásluhou Kláry s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha). Pražská dvojice vypadla smolně v semifinále s „první“ dvojicí Kulíšek – Zuzáková po vyrovnaném průběhu 16:21, 21:19, 21:23 a získala bronzový cenný kov.

Radka s Václavem Palánem (SK Prosek Praha) v soutěži smíšených dvojic i Klára v singlu se loučily bohužel s turnajem již po úvodním kole.

Velká gratulace míří Radce s Klárou k medailovým úspěchům na celostátním „áčkovém“ turnaji!

Článek naleznete také na stránkách czechbadminton.cz zde

Zanechte zprávu

jedenáct − 2 =